Ania Kuczyńska zamyka swój sklep stacjonarny. Flagowy butik projektantki znika z Mokotowskiej

Trudno nam wyobrazić sobie ulicę Mokotowską bez niego. W końcu przepiękną witryną (i jeszcze piękniejszym asortymentem) przyciągał od ponad dekady! A jednak... Flagowy butik Ani Kuczyńskiej znika z mapy Warszawy. Słynna polska projektantka postanowiła zamknąć swój sklep stacjonarny, o czym poinformowała na Instagramie. 

„Drodzy Przyjaciele marki, niespokojne lata dwudzieste naszego wieku na zawsze zmieniły stare przyzwyczajenia i nawyki. Wyzwoliły w nas wszystkich nowe pragnienia i oczekiwania. Ich wnikliwa obserwacja skłoniła mnie do podjęcia decyzji o zamknięciu mieszczącego się od dekady pod numerem 61 flagowego sklepu Ania Kuczyńska, pierwszego modowego butiku na ulicy Mokotowskiej” – Ania Kuczyńska napisała pod zdjęciem wnętrza sklepu, które opublikowała dzisiejszego ranka. Nie martwcie się jednak. Utrzymane w duchu „ozdobnego minimalizmu” projekty marki wciąż będzie można kupić – tyle że przez internet! O czym projektantka zapewniła na otarcie łez. „Całkowite przeniesienie marki w przestrzeń online to nowoczesny – intymny i bliski sposób kontaktu z ludźmi. Początek ekscytującego i nowego rozdziału w historii marki. Moda jest barometrem ludzkich pragnień, jest wolna i nieprzyporządkowana. Koniec nie przerywa opowieści, jest początkiem nowego. Z nadzieją i entuzjazmem patrzę w przyszłość” – napisała.

Projekty Ani Kuczyńskiej należą do najbardziej rozpoznawalnych w świecie polskiej mody. Wyróżniają je ascetyczne kroje i ponadczasowa czerń – ulubiony kolor projektantki. Płócienna torebka marki „Shanghaj” uznana została „najbardziej rozpoznawalnym markowym dodatkiem w historii współczesnej polskiej mody po 89. roku”. Ostatnio furorę robi także skórzana torba „Simpatica” kształtem przypominająca tradycyjny hiszpański kosz na zakupy – jedna z 5 torebek najczęściej wybieranych przez redaktorki mody. Nie mamy wątpliwości, że takich projektów będzie jeszcze więcej. Regularnie zaglądajcie więc na stronę marki – aniakuczyńska.com, bo to tam teraz będzie się działo!