Na scenie od 2009 roku. To wtedy ukazał się jej debiutancki album zatytułowany "Lungs", który przez wielu krytyków został okrzyknięty najlepszym krążkiem debiutującej artystki tamtych lat. Przez 28 tygodni utrzymywał się na szczytach list najchętniej kupowanych płyt. 

Dwa lata później w październiku brytyjska wokalistka wypuściła "Ceremonials" - album zajął pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii oraz szóste w Stanach Zjednoczonych pod względem sprzedaży. W tym roku Florence Welch wraz zespołem Florence and the Machine wypuściła trzecią płytę zatytułowaną "How Big, How Blue, How Beautiful".

Przez 6 lat styl Florence Welch nie uległ zmianie. Okrzyknięto ją królową stylu vintage. Jak sama przyznaje uwielbia godzinami przeszukiwać vintage sklepy w różnych miejscach na całym świecie. 

"Na scenie jestem Panią z Shalott w połączeniu z Ofelią i upiorną gotycką damą, jednak w prawdziwym życiu jestem w pewnym sensie pedantyczna i skromna" - tłumaczy wokalistka. Jej znak rozpoznawczy to długie półprzeźroczyste suknie , styl boho i hippie. 

Nic dziwnego, że brytyjskie media okrzyknęły ją ikoną stylu. Mało jest artystek, które w odważny sposób łączy różnorodne elementy garderoby uzyskując efekt wow! W swoich stylizacjach łączy awangardowe projekty, ubrania z sieciówek i kreacje z domów mody. Robi to doskonale. 

ZOBACZ NAJLEPSZE STYLIZACJE FLORENCE WELCH >>>

12 grudnia Florence and The Machine wystąpi na jedynym koncercie w Polsce. Obserwujcie Snapchat @glamourpoland. Będziemy relacjonować ten koncert.