Zrobić sobie grzywkę czy nie zrobić? – oto jest pytanie. Jeśli zadajesz je sobie od dłuższego czasu, mając z tyłu głowy, że od kilku sezonów grzywki są ekstremalnie modne, a jednocześnie obawiając się, czy w takiej fryzurze będziesz wyglądać dobrze, odpowiadamy – zrobić. Wystarczy postawić na „fresh-faced fringe”. Najmodniejsza grzywka na lato 2022, którą już lansują najbardziej stylowe francuskie it-girls (i nie tylko) sprawdza się przy każdym kształcie twarzy. Przy okazji rozpromieniając ją i dodając świeżości całej fryzurze. Jak zatem wygląda „fresh-faced fringe”? Nie trzymamy cię dłużej w niepewności. 

„Fresh-faced fringe” – modna grzywka na lato 2022

Wśród modnych fryzur z grzywką na wiosnę i lato 2022 to właśnie ona bije teraz rekordy popularności. Tym bardziej, że pozwala w prosty sposób zmienić uczesanie na lato. I pasuje absolutnie każdemu. Niezależnie od kształtu twarzy i długości włosów (jeśli, jak wiele osób w ostatnim czasie, właśnie zapuszczasz, ale chciałabyś doprowadzić fryzurę do porządku, to idealne rozwiązanie dla ciebie). „Fresh-faced fringe” nie nazywa się tak bez przyczyny. W mgnieniu oka odświeża fryzurę, optycznie odejmując lat i sprawiając, że twarz wydaje się bardziej promienna. To zasługa odpowiedniego cięcia. Co to oznaczy w praktyce? Już wyjaśniamy. Chodzi o cięcie włosów po łuku. W rozmowie z amerykańską edycją magazynu „Glamour” stylista fryzur Larry King wyjaśnia, że łuk ten dopasowuje się właśnie do kształtu głowy i typu urody klientki, dzięki czemu nie sposób zaliczyć tu wpadkę. Cięcie pozwala także na odsunięcie włosów na każdą ze stron i odsłonięcie czoła, co jest gwarancją świeżego, młodzieńczego wyglądu. Wystarczy spojrzeć na znane z Instagrama Francuzki – Anne Laure Mais (zdjęcie główne) i Sabinę Socol (poniżej). Czy nie wyglądają świetnie? 

Ale nie tylko one noszą tego lata grzywkę typu „fresh-faced”. Inspirowana Brigitte Bardot, lekko bałaganiarska, ułożona bez wysiłku i pełna seksapilu – tak o najmodniejszej grzywce na lato 2022 mówią także styliści fryzur po drugiej stronie oceanu. Podkreślając, że to wymarzona fryzura na wakacje. Która sprawdzi się zarówno do jeansowych szortów i obszernego T-shirtu, jak i bardziej wyszukanych, eleganckich stylizacji. 

Wyróżnikiem grzywki są lekko wycieniowane włosy różnej długości, dzięki czemu fryzura jest pełna objętości i trzyma kształt – podkreśla Larry King w rozmowie z amerykańskim „Glamourem”. Wszystko to sprawia, że w przypadku tej fryzury nie trzeba, a nawet nie powinno się, dążyć do perfekcji. Odrobina nonszalancji jest bardzo mile widziana. Więc jak, dasz się przekonać?