Jeśli ktoś spytałby z zaskoczenia, która Polka zasługuje na takie wyróżnienie - ta odpowiedź sama ciśnie się na usta. Dlatego uhonorowanie Martyny Wojciechowskiej nie zaskakuje, za to z pewnością jest powodem do dumy. Podróżniczka niniejszym dołączyła do grona osobowości mogących pochwalić się własną lalką Barbie – przedstawicielką serii Shero (czyli she hero), którą firma Mattel zrobiła ukłon w stronę współczesnych niezależnych kobiet.

#baarbieshero (She + Hero) Taki tytuł otrzymałam dziś od firmy @mattel, za inspirowanie Kobiet i Dziewczynek w Polsce i na świecie do tego, by odważyły się marzyć i spełniać swoje marzenia. To niezwykłe wyróżnienie, przyznane po raz pierwszy poza USA. Dotychczas @barbie nagrodziła takie kobiety jak Ibtihaj Muhammad, Misty Copeland, Ava DuVernay, Eva Chen czy Ashley Graham. Podobnie jak One zostałam uhonorowana najwyższym wyróżnieniem marki Barbie - wyjątkową lalką, która wygląda tak jak ja! Bardzo dziękuję.

- napisała wzruszona Wojciechowska w komentarzu do zdjęcia ze swoją lalką.

ZOBACZ TAKŻE: Gigi Hadid ma własną Barbie! >>>

Obok jednej z najbardziej popularnych i lubianych Polek swoje podobizny we wspomnianej serii znajdą też m.in. olimpijska snowboardzistka Chloe Kim, reżyserka Wonder Woman Patty Jenkins czy mistrzyni olimpijska w gimnastyce Gabby Douglas.

Dziś więc zabawka, która długo nie cieszyła się najlepszą sławą, ma przede wszystkim walor edukacyjny i nie byle jaką misję – obok współczesnych bohaterek przypomina też kobiety, które swymi dokonaniami zapisały się na kartach historii.

Amelia Earhart - pierwsza pilotka, która przeleciała nad Atlantykiem, Frida Kahlo, która zasłynęła charakterystycznym malarskim stylem i podejmowaniem w swej twórczości kwestii związanych z kobiecością czy Katherine Johnson, której matematyczny geniusz stanowił jeden z filarów sukcesu programu kosmicznego USA – o ich dokonaniach dziewczynki będą się dowiadywały w dużo ciekawszy i bardziej twórczy sposób niż dotychczas. Te trzy postacie to tylko część nowej kolekcji marki Inspiring Women stworzonej z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet – można się spodziewać, że wkrótce dołączą do nich inne znaczące nazwiska.

Co do Martyny Wojciechowskiej, należą się jej wielkie brawa! Plus – mina jej córeczki trzymającej zabawkę z podobizną mamy – bezcenna!

Zobacz także:

ZOBACZ TAKŻE: Niedługo do sprzedaży trafi barbie w hidżabie! >>>