Friz a właściwie Karol Wiśniewski to bez wątpienia jeden z najbardziej ambitnych twórców internetowych w naszym kraju. 25-latek z Krakowa, który w ciągu zaledwie kilku lat stał się najlepiej zarabiającym youtuberem w Polsce, postanowił teraz spróbować swoich sił w muzyce. Po ogromnym sukcesie ubiegłorocznej piosenki "Przejmujemy Jutuby" (ponad 60 milionów wyświetleń klipu na YouTube) oraz utworów powstałych w ramach akcji #Hot16Challenge2 Friz i jego Ekipa zdecydowali się stworzyć pełnowymiarowy album.

- Muzyka to jest moja wizja, którą chcę zrealizować, żeby wynieść to wszystko, co robimy, na jakiś wyższy poziom - wyznał Friz w materiale dla "Uwaga! TVN".

Cleo pomogła Frizowi i jego Ekipie nagrać płytę

Do pracy nad płytą influencerzy zaprosili profesjonalistów. Jedną z gwiazd polskiej sceny muzycznej, która pomagała Ekipie przy nagraniach, jest piosenkarka Cleo.

- Ona nam pomaga tym, jak to powinno brzmieć. Generalnie jest tu taką osobą, która czuwa nad tym projektem - wyjaśnił Friz.

Nie jest tajemnicą, że autorka hitu "My Słowianie" zna się z członkami Ekipy już od dłuższego czasu. W nagranym rok temu teledysku do jej singla "Kocham" wystąpiła m.in. dziewczyna Friza, Weronika Sowa, znana w sieci jako Wersow.

- Może nie są zawodowymi wokalistami, ale mają przede wszystkim odwagę, żeby próbować i cieszyć się tym, co się tworzy - oceniła Cleo.

- Chcemy się przede wszystkim dobrze bawić w studiu i myślę, że to jest droga do stworzenia fajnej muzyki, ta naturalność - dodała.

Zobacz także:

Pieczę nad muzycznym projektem Ekipy sprawował także raper i producent B.R.O, czyli Jakub Birecki. Przy produkcji płyty brał również udział Donatan.

Płyta Friza i jego Ekipy - kiedy premiera?

To już oficjalne - album Ekipy ukaże się za niecały miesiąc! Możemy już potwierdzić, że premiera płyty zaplanowana jest na 26 czerwca 2021 roku. Fizyczne wersje albumu zamówione w pre-orderze ze strony Ekipy mają zostać wysłane do fanów pod koniec miesiąca. Premiera pierwszego utworu pochodzącego z płyty, utrzymanego w popowo-trapowej stylistyce singla pt. "3KIPA", odbyła się 8 marca. Drugi singiel zatytułowany "Zaebyście" wraz z teledyskiem ujrzał światło dzienne 8 kwietnia.

Z kolei maj przyniósł premierę aż dwóch nowych singli Ekipy - melodyjnego, skrojonego idealnie pod długi majowy weekend utworu "Chill" z udziałem rapera Qry oraz rave'owego kawałka "Zygzak" ze zwrotkami Friza, Nowciaxa i gościa specjalnego - Jacka Pali, czyli rapera i producenta, znanego lepiej pod pseudonimem Jacuś.

Krążek promują wysokobudżetowe wideoklipy, które youtuberzy nakręcili m.in. w Dubaju i na Zanzibarze.

Zobacz okładkę albumu Ekipy o nazwie "SEZON 3" już teraz w naszej GALERII.

Ekipa - "3kipa"

Ekipa - "Zaebyście"

Ekipa - "Chill" (feat. Qry)

Ekipa - "Zygzak" (feat. Jacuś)

ZOBACZ TEŻ: Friz i Wersow opowiedzieli o swoim rozstaniu. "Przez półtora miesiąca codziennie płakałam"