Fryzury z opaską sprawdzają się w przypadku włosów krótkich, półdługich i długich. Dodają charakteru i lekkości, ułatwiając jednocześnie okiełznanie niesfornych kosmyków. Duże znaczenie ma także wybór samej opaski. Przy krótkich włosach sprawdzają się przede wszystkim cienkie modele: zdobione lub w postaci subtelnie wiązanych tasiemek. Panie o dłuższych i gęstszych włosach mogą pozwolić sobie na opaski szerokie, które w ostatnim czasie cieszą się szczególną popularnością.

Fryzury z opaską na gumce – krótkie włosy

Fryzury z opaską krótkie włosy mogą unieść u nasady, jednocześnie powstrzymując przed opadaniem niesfornych kosmyków na twarz. To świetny pomysł dla pań, które zapuszczają grzywkę i znajdują się obecnie na etapie najbardziej uciążliwej długości. Większość krótkich cięć nie pozwala na zebranie włosów z tyłu głowy. Opaska staje się zatem najwygodniejszą opcją. Oto pomysły na stylizacje:

1. Delikatne fale

Ta fryzura wymaga wcześniejszego podkręcenia kosmyków za pomocą lokówki lub nawinięcia pasm na grube wałki. Najważniejszy jest naturalny efekt. Tak przygotowane włosy wystarczy zaczesać do tyłu i nałożyć opaskę w odpowiednie miejsce. Można wybrać akcesorium zupełnie proste, połyskujące albo zdobione. Wszystko zależy od tego, na jaką okazję tworzymy uczesanie.

Tę modną fryzurę na lato 2020 zrobisz w minutę! Wystarczy przypomnieć sobie trend z lat 90. >>>

2. Wet look

Włosy mocno zaczesane do tyłu eksponują twarz, a dodatkowo zastosowany efekt wet look nada wizerunkowi zadziorności. Jak to zrobić? Wystarczy nałożyć na włosy produkt termoaktywny i wyprostować pasma. Tak przygotowane kosmyki za pomocą szczotki zaczesuje się do tyłu i umieszcza za uszami. U nasady nakłada się żel odpowiedzialny za „mokry” efekt. W dalszej części włosy powinny pozostać naturalne. Całość spryskujemy lakierem.

Fryzury z opaską na gumce – półdługie włosy

Fryzury z opaską na gumce są wręcz stworzone dla włosów półdługich. Pozwalają wykreować swobodny i nieformalny styl, choć z powodzeniem można takie uczesania nosić także do pracy. Wszystko zależy od tego, na który wariant się zdecydujemy.

3. Warkocz lub kucyk z opaską

Fryzura na opasce wcale nie musi wiązać się ze skomplikowanym stylizowaniem włosów. Wystarczy, że zepniemy je w kucyk lub – jeśli ich długość na to pozwala – zapleciemy klasyczny warkocz i założymy opaskę. Całość zajmie kilka minut, a z pewnością przykuje uwagę.

4. Bob wavy

Uczesania z opaską? Postawcie na wavy boba – o wiele bardziej nonszalanckiego niż jego klasyczny odpowiednik. Nie ma tu przedziałka, a zaczesane do tyłu włosy przytrzymuje cienka opaska, co nadaje elegancki, ale swobodny styl. Jeśli włosy są cienkie, warto przed ich rozczesaniem i wysuszeniem nałożyć preparat dodający objętości.

5. Splot z tyłu głowy

Fryzura z opaską-gumką może wykorzystywać także różnego rodzaju upięcia.Są one możliwe nawet w przypadku włosów półdługich. Wystarczy zebrać pojedyncze kosmyki i spiąć je wsuwkami z tyłu głowy. W zależności od długości włosów pasemka można zawinąć do środka, spiąć w małego koczka lub tylko delikatnie podkręcić. Z taką fryzurą świetnie komponuje się opaska szeroka i skromna lub biżuteryjna, ale cienka.

French bob – fryzura, dla której głowę straciły Francuzki. Świetnie podkreśla kości policzkowe! >>>

Fryzury z opaską na gumce – długie włosy

6. Romantyczne fale

Opaska na gumce fryzury z długich włosów pozwala tworzyć bardzo spektakularne. Jednym z uczesań, których nie powstydziłaby się gwiazda filmowa są klasyczne fale podtrzymane opaską. Wystarczy umyć i wysuszyć włosy, na środku zrobić przedziałek, a poszczególne pasma zakręcić lodówką lub prostownicą. Całość utrwalamy lakierem i przytrzymujemy opaską.

7. Splot z koroną

Upięcia z opaską bardzo efektownie prezentują się, jeśli część włosów zostanie uwolniona, na przykład z tyłu. Jak osiągnąć taki efekt? Wystarczy wybrać opaskę o zamkniętym kształcie i nałożyć ją tak, by oplatała głowę dookoła. Warto w pierwszej kolejności przymocować ją wsuwkami, by nie przesuwała się, a następnie oplatać boczne pasma włosów dookoła niej, całkowicie zakrywając materiał. Następnie puszczamy pasmo luźno pod opaską. Tak samo działamy na drugiej części głowy. Fryzurę wystarczy teraz utrwalić lakierem.

Fryzury z opaską krok po kroku

Opaska na włosy fryzury nawet bardziej skomplikowane w znaczny sposób upraszcza. Jak za jej pomocą wykonać efektowną i romantyczną fryzurę?

8. Korona z włosów

Do stworzenia takiego uczesania można wykorzystać opaskę ozdobioną w przedniej części.

  • Pierwszą czynnością jest rozczesanie włosów. Jeśli fryzura ma być bardziej trwała, można użyć pianki.
  • Następnie nakładamy opaskę tak, by z przodu nachodziła na czoło, a z tyłu sięgała za uszy.
  • Dzielimy włosy na pasma: dwa boczne i jedno z tyłu głowy.
  • Nawijamy włosy do środka pod opaskę, by dookoła głowy powstał półksiężyc.
  • Upinamy włosy wsuwkami i utrwalamy lakierem.

Dodatkowym atutem tego uczesania jest to, że po rozpleceniu włosów uzyskamy naturalne fale bez użycia lokówki.

Upięcia z opaską – najmodniejsze

Upięcia z opaską na gumce to fryzury cieszące się dużą popularnością. Jakie szczególnie warto wziąć pod uwagę?

9. Delikatne upięcie

Takie upięcie można wykonać na włosach półdługich lub długich. Na początku kosmyki warto delikatnie podkręcić, aby ładniej się układały. Następnie zakładamy opaskę tak, by okalała czubek głowy. Wokół niej oplatamy pasma włosów, podobnym ruchem jak w uczesaniu wcześniejszym. Tym razem jednak na wysokości karku przerywamy i działamy z drugiej strony. Pozostałe środkowe pasma powinny zostać zawinięte tak, aby zakryć opaskę.

10. Korona z tyłu głowy

Bazą tego upięcia jest fryzura numer 7. Różnica polega na tym, że nie pozostawiamy luźnych włosów na karku, a unosimy je, również owijamy wokół opaski, a końcówki chowamy pod splotem i zabezpieczamy wsuwkami. To uczesanie jest najłatwiejsze przy włosach średniej długości, gdyż przy bardzo długich trudno schować je całkowicie.