Oczyszczanie to jeden z najważniejszych kroków pielęgnacji, co wielokrotnie podkreślają dermatolodzy i eksperci. Regularne mycie twarzy odpowiednimi preparatami i techniką przede wszystkim pomaga pozbyć się zewnętrznych zanieczyszczeń, ale również usuwa nadmiar sebum, zwęża pory i zapobiega powstawaniu zaskórników. Obecnie na rynku są dostępne gadżety, które mają na celu zmaksymalizować efektywność oczyszczania skóry. Jednym z nich jest gąbka konjac. Niezbyt przyjemna w dotyku, gdy jest sucha, ale pod wpływem wody zmienia się w delikatną i gładką gąbkę, za pomocą której możemy dokładnie oczyścić twarz. Ale to nie jedyna jej zaleta. Jak jej używać, jak działa i z czego jest wykonana? Oto wszystko, co musicie wiedzieć.

Jak działa gąbka konjac?

Gąbka konjac jest w stu procentach naturalna i biodegradowalna, a po zużyciu można ją wykorzystać jako np. uszczelnienie doniczek. Oryginalna gąbka konjac powstaje z rosnącej w Azji rośliny Amorphophallus konjac, która posiada odczyn zasadowy. Dzięki temu gąbka ma właściwości oczyszczające i można jej używać z samą wodą lub niewielką ilością kosmetyków do mycia twarzy (ponieważ jej struktura zwiększa wydajność produktów).

Gąbka konjac oczyszcza twarz, złuszcza martwy naskórek, zwęża widoczność porów i usuwa zaskórniki. Dodatkowo unikalna struktura gąbki poprawia krążenie, stymulując mikrocyrkulację krwi i wspomagając odnowę komórek. Dzięki temu skóra jest oczyszczona i odżywiona. Jest przeznaczona do każdego rodzaju cery, nadaje się równie do wrażliwej skóry, ponieważ jest bardzo delikatna i nie uszkadza naskórka. Gąbka est wielokrotnego użytku, a stosowana codziennie wystarcza na około 3 miesiące.

Szampony w kostce to bardziej wydajna i ekologiczna alternatywa dla zwykłych szamponów. Podpowiadamy, gdzie je kupić >>>

Gąbka konjac – jak jej używać?

Gąbki biodegradowalnej można używać zarówno do porannego oczyszczania twarzy, jak i do demakijażu. Należy przy tym pamiętać, aby zastosować mniejszą ilość produktu do zmycia makijażu, ponieważ struktura gąbki sprawia, że wydajność kosmetyku znacznie się zwiększa. To kolejna zaleta gąbki konjac, dzięki której zaoszczędzimy na kupowaniu nowych produktów.

Jak używać gąbkę konjac? Najpierw należy opłukać gąbkę w wodzie i wycisnąć (ale nie wykręcać i wyżynać, ponieważ wtedy uszkodzimy jej strukturę). Następnie okrężnymi ruchami masujemy twarz (z dodatkiem kosmetyku lub bez). Po oczyszczeniu skóry płuczemy gąbkę jeszcze raz wodą i wieszamy w suchym miejscu do całkowitego wyschnięcia.