W poszukiwaniu najlepszych pędzli do makijażu, jedną z najczęściej wymienianych przez internautki marek w sieci jest Hakuro. Choć nazwa na to nie wskazuje, jest to polski brand, który może pochwalić się bardzo atrakcyjną ofertą akcesoriów do makijażu. A co więcej, w wyjątkowo przystępnych cenach. Z pędzli Hakuro chętnie korzystają beauty blogerki, ale również profesjonaliści. Będą także świetnym wyborem, jeżeli chodzi o początkujące użytkowniczki. Wszystkie modele pędzli Hakuro wykonane są z zarówno z wysokiej jakości włosia naturalnego, jak również włosia syntetycznego, zróżnicowanego pod względem długości, kształtu oraz gęstości. Zakończone są natomiast dobrze leżącym w dłoni czarnym trzonkiem.

Pędzle Hakuro - jaki wybrać?

W ofercie pędzli do makijażu Hakuro znajdują się pędzle do wykonania poszczególnych etapów makijażu. Podzielone są na trzy serie: serię H, serię J oraz serię K. Czym się różnią? Seria J przede wszystkim tym, że pędzie posiadają włosie naturalne. Z kolei seria K posiada turkusowe trzony. W każdej z grup znajdują się oczywiście pędzle do podkładu - zarówno tego o płynnej konsystencji, jak i sypkiej, czyli głównie produktów mineralnych. Do wyboru macie kilka pędzli, a każdy z nich ma inne oznaczenie, np. H18, H50S czy H54. Oprócz pędzli do podkładu Hakuro to też pędzle do różu, pudru, rozświetlacza i bronzera, pędzle do cieni, pędzle o korektora oraz pędzle do kresek. To, na jaki się zdecydujecie, zależy od Waszych potrzeb i preferencji. Czyli, czy wolicie włosie ekologiczne, klasyczny czarny look, a może niekoniecznie.

Zobacz także: Pędzle do makijażu - który jest do czego i jak ich używać? Wiedziałaś, że potrzebujesz ich tylko sześć?

Gdzie kupić pędzle Hakuro?

Pędzle Hakuro można kupić przede wszystkim w sklepie internetowym shop.hakuro.eu. Jest kilka opcji wysyłki (kurier, paczkomaty), możliwość zamawiania poza granice kraju, a także zwrotu oraz wymiany. Oprócz tego sprzedaż pędzli Hakuro prowadzi kilka internetowych drogerii, m.in. Minti Shop, Bodyland, Cocolita czy eZebra. Pędzle Hakuro dostępne są także na Allegro, aczkolwiek w sieci można znaleźć sporo opinii, aby uważać na zakupy na aukcjach, ponieważ bardzo często trafiają się podróbki Hakuro. Pędzle są także w wybranych sklepach stacjonarnych, np. krakowskiej sieci drogerii Pigment, w warszawskim sklepie Let’s Beauty na Koszykowej, a jak donosi kilka internautek, na pędzle Hakuro można natrafić także w niektórych supermarketach Tesco.

Jak czyścić pędzle Hakuro?

Jak czyścić pędzle do makijażu Hakuro? W drogeriach można znaleźć specjalistyczne, przeznaczone do higieny pędzli preparaty. Jeżeli jednak używacie ich tylko w domu, w zupełności wystarczy najprostszy, a zarazem najpopularniejszy sposób, to mydło lub szampon. Warto użyć również czyścik do czyszczenia pędzli, na przykład Brushegg, które pomoże oczyścić pędzel z resztek kosmetyków, a także kurzy, jeśli trzymamy go niezabezpieczonego na wierzchu. Trzeba uważać, by w trakcie mycia zamoczyć tylko część z włosiem pędzla i nie dopuścić do dostania się wody w miejscu, gdzie skuwka styka się z trzonem. To może spowodować rozszczelnienie, a w rezultacie rozklejenie pędzla.

Zobacz także: Powstały pędzle do makijażu z płynnym brokatem!