Gigi Hadid i jej przyjaciółka – Leah McCarthy – poleciały na Kajmany, by trochę odpocząć. Niestety początek urlopu okazał się dość stresujący. Zdecydowanie nie można zaliczyć go do udanych. Modelka i celebrytka zostały bowiem aresztowane. Choć do zdarzenia doszło 10 lipca tego roku, media zza oceanu poinformowały o nim dopiero teraz. Cała sprawa została już skomentowana i wyjaśniona przez rzecznika prasowego gwiazdy pokazów oraz kampanii reklamowych topowych marek. Wiemy, co się stało. 

Gigi Hadid została aresztowana na Kajmanach

Jak podały amerykańskie serwisy show-biznesowe, na czele z „TMZ” i „E! News”, w ubiegłym tygodniu Gigi Hadid i Leah McCarthy przyleciały prywatnym odrzutowcem na Kajmany. Wylądowały na Owen Roberts International Airport, a następnie przeszły kontrolę celną. W bagażu starszej siostry Belli Hadid znaleziono niewielką ilość marihuany oraz akcesoria wykorzystywane do jej spożywania. Po tym zdarzeniu przyjaciółki zostały zatrzymane. Trafiły do aresztu pod zarzutem importu marihuany. Nie wiadomo, ile czasu tam spędziły, ale pewne jest to, że obie wyszły po wpłaceniu kaucji. Dwa dni później, czyli 12 lipca 2023 roku, Gigi Hadid i Leah McCarthy pojawiły się w sądzie, gdzie przyznały się do winy. Na sam koniec zostały ukarane grzywną w wysokości 1000 dolarów.

Rzecznik Gigi Hadid skomentował jej aresztowanie

Gdy sprawa ujrzała światło dzienne, rzecznik prasowy modelki wydał oficjalne oświadczenie, za pośrednictwem którego ujawnił szczegóły zatrzymania. 

Gigi podróżowała z marihuaną zakupioną legalnie w Nowym Jorku z licencją medyczną – ujawnił reprezentant modelki w oświadczeniu dla „E! News”. – Od 2017 roku marihuana jest również legalna do użytku medycznego na Wielkim Kajmanie. Jej kartoteka pozostała czyta. Mogła cieszyć się resztą czasu spędzonego na wyspie

Gigi Hadid nie wydała dodatkowego oświadczenia. Natomiast na jej oficjalnym profilu na Instagramie pojawiły się ostatnio zdjęcia i filmiki, które wyraźnie sugerują, że główna zainteresowana całą sprawą cieszyła się urokami wyspy, jak również celebrowała chwile w towarzystwie swoich przyjaciół.

Wszystko wskazuje na to, że dalsza część wakacji na Kajmanach przebiegła z dala od jakichkolwiek afer czy skandali.