Prawdopodobnie część z was wie, że TikTok bazuje na tak zwanych trendach. Te z kolei mogą dotyczyć pewnych zjawisk, doświadczeń czy sytuacji, z którymi utożsamia się wiele użytkowniczek oraz użytkowników aplikacji. Dużą popularnością cieszą się materiały dotyczące związków, rozstań i różnych relacji (nie tylko) romantycznych. Na miano hitu zasługują filmy z serii „jak bardzo cię skrzywdził?”, których (głównie) autorki pokazują swoje glow upy po bolesnych rozstaniach. Ostatnio pojawia się coraz więcej wideo dokumentujących „girlfriend effect”, czyli sytuacje właściwie będące w opozycji do wspomnianych przed chwilą. Tłumaczymy, na czym polega to zjawisko. 

„Girlfriend effect” - co to? 

„Girlfriend effect” brzmi nieco tajemniczo. Ale, spokojnie, spieszymy z wyjaśnieniami. To nic innego jak metamorfoza, jaką facet przechodzi, gdy jest w związku. Oczywiście może ona zachodzić na wielu poziomach. Jednak w tym wypadku chodzi przede wszystkim o zmiany wizualne, które - po prostu - widać na filmach czy zdjęciach publikowanych w sieci. 

„Girlfriend effect” to już viral na TikToku 

Wszystko wskazuje na to, że „girlfriend effect” istnieje naprawdę. Dziewczyny publikują coraz więcej filmów ze swoimi chłopakami w rolach głównych (kilka wideo z TikToka możecie obejrzeć poniżej). Autorki wspomnianych postów uważają, że ich partnerzy wyglądają lepiej (cokolwiek to oznacza), odkąd są z nimi w związku. I uważają, że to w dużej mierze dzięki nim. 

Oczywiście trudno mówić w tym wypadku o prawdzie uniwersalnej. Liczba wpisujących się w ten trend filmów na TikToku jest imponująca. Warto jednak pamiętać, że każda relacja jest inna. Natomiast zmiana jest naturalną i nieodłączną częścią naszego życia. I choć, partnerka / partner może mieć duży wpływ na różne jego aspekty, rozpoczęcie (albo zakończenie) związku nie musi być jedynym wytłumaczeniem tego, co się z nami dzieje. 

Jest jeszcze jedna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę. Trend „girlfriend effect” wydaje się nieszkodliwy. Ale (niestety) może potęgować szkodliwe zjawisko jakim jest ocenianie innych przez pryzmat wyglądu. My - dziewczyny najlepiej wiemy jak krzywdzące mogą być tego typu działania. Rekomendujemy, by pomyśleć o tym, zanim wrzucicie zdjęcia i filmy ze swoim chłopakiem do mediów społecznościowym i / lub zanim opublikujecie komentarz dotyczący czyjegoś wyglądu. W końcu każda i każdy z nas może wyglądać jak chce. Ubierać co chce. Mieć fryzurę jaką chce. I tak dalej. Co więcej, niektóre osoby nie mają do końca wpływu na to, jak wyglądają (np. ze względu na problemy zdrowotne).