Glamour EcoTalk: świadoma troska o higienę jamy ustnej

Zastanawiasz się, jak osiągnąć efekt wybielający zęby i zadbać o ich zdrowie, równolegle dbając o środowisko naturalne (i czy to w ogóle możliwe)? Ten podcast rozwieje twoje wątpliwości. Dowiedz się, na które produkty do higieny jamy ustnej warto zwrócić uwagę, jeśli chcesz być świadomym konsumentem. 

Materiały prasowe

W ramach cyklu EcoTalk redaktorka naczelna Glamour, Katarzyna Dąbrowska, porozmawiała z Magdaleną Michałowską i Iwoną Maruszak. Jej pierwsza gościni jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną, a także Członkinią zarządu Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS. Do 2019 roku była Wiceprezydentką Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, obecnie jest członkinią honorową. To Master Trenerka szwajcarskiej Swiss Dental Academy oraz wykładowczyni na ogólnopolskich konferencjach oraz zjazdach. Współpracuje z najlepszymi wykładowcami branży stomatologicznej. Od 10 lat prowadzi własny gabinet profesjonalnej profilaktyki. Regularnie publikuje artykuły w branżowej prasie medycznej.

Zdrowa jama ustna to zdrowy organizm i zdrowy człowiek (...) a nie wiem, czy wiesz, ale aż 4 miliony Polaków w ogóle nie myje zębów – mówi Magdalena Michałowska. 

Iwoną Maruszak to kolejna ekspertka i gościni tego podcastu. Jest związana z branżą stomatologiczną od 2006 roku. Obecnie odpowiada za francuską markę specjalistycznych preparatów do higieny jamy ustnej, Pierre Fabre Oral Care. Największą pasją Iwony Maruszak jest szkolenie merytoryczne z dziedziny higieny jamy ustnej personelu stomatologicznego. To ambasadorka licznych projektów edukacyjnych w branży stomatologicznej. Podczas rozmowy zdradziła nam, że jej ulubionym, zielonym składnikiem w produktach do pielęgnacji jamy ustnej jest ekstrakt z ashwagandy.

(...) aż 70% Polaków, dokonując decyzji zakupowej, oprócz jakości produktu, zwraca również uwagę na to, czy dany produkt ma duży wpływ na środowisko – twierdzi Iwona Maruszak. 

Na co osoby związane z branżą stomatologiczną zwracają uwagę przy wyborze produktów do higieny jamy ustnej, a także co powinno być istotne dla świadomych konsumentów, którzy nie są ekspertami w tej dziedzinie? Jakie elementy eco-friendly warto wziąć pod uwagę podczas aszych zakupów, jeśli chodzi o składy/opakowania/działanie konkretnych produktów? Czy te w wersji ekologicznej naprawdę mogą być skuteczne?

Po przesłuchaniu tego podcastu dobór odpowiedniej pasty do zębów, szczoteczki czy płynu do płukania ust stanie się banalnie prosty.

Materiały prasowe

Zobacz także:

Posłuchaj podcastu na temat eco-friendly higieny jamy ustnej

Ekologiczne produkty do higieny jamy ustnej od marki ELGYDIUM możesz nabyć w wybranych punktach stomatologicznych bądź aptekach.