To już trzeci, ostatni, podcast Glamour EcoTalk poświęcony w całości współpracy marki adidas z Parley for the Oceans. Organizacja założona w 2013 r. koncentruje się na ochronie oceanów i ich nabrzeża. Do współpracy zaprasza znanych artystów, muzyków i aktorów, by nagłośnić swoje cele. Dzięki połączeniu sił z marką adidas i wspólnej akcji Run for the Oceans może dotrzeć ze swoim przekazem do młodszej i najbardziej aktywnej grupy. W końcu to właśnie Generacja Z walczy o swoją przyszłość i rozumie już, że zależy ona od naszych codziennych wyborów. 95% badanych twierdzi, że dla dobra środowiska jest w stanie zmienić swoje przyzwyczajenia. Interesują się dbaniem o planetę i są chłonni wiedzy. Ich idole to ludzie zaangażowani, świadomi, chętnie dzielący się swoją wiedzą i zachęcający swoich obserwatorów do działania. W podcaście Maria Jeleniewska, influencerka o ogromnym zasięgu, mówi o tym, że jej pokolenie ma w sobie lęk dotyczący tego, co będzie, ale też coraz więcej osób organizuje się oddolnie, by działać razem. Nie da się zmienić przeszłości, za to można przystopować zmiany na gorsze. 85% Zetek wierzy, że te codzienne decyzje mają sens, a Maria dzieli się ze słuchaczami tym, co robi na co dzień, żeby nie przyczyniać się do pogarszania stanu planety. Od zakupów w sklepie, po segregowanie śmieci czy wybory żywieniowe.

Dlatego to ją wybrano na jedną z ambasadorek Run for the Oceans. Maria na swoich social mediach przekonuje, że 10 minut aktywności dziennie, to tyle co mrugnięcie okiem. A tylko tyle potrzeba, by z plaży zniknęła jedna plastikowa butelka. Wystarczy zainstalować apkę adidas Running w telefonie, i pozwolić jej pracować, gdy spacerujemy, wychodzimy z psem, biegamy, gramy w siatkę czy po prostu wchodzimy po schodach. Minuty się zliczają i sumują aż do 8 czerwca, czyli Światowego Dnia Oceanów, a Parley for the Oceans za każdą dyszkę (10 minut) napełnia torbę z odpadami. Z nich, po przetworzeniu na specjalny granulat, robi się na przykład buty. Od 2019 r. dzięki tej akcji powstało 19 milionów par butów adidas z recyklingu! To tak proste - jeśli miałaś/eś wymówkę, że nie wiesz jak pomagać, to teraz już wiesz, przekonuje Maria.

Nie potrzeba żadnej sportowej formy, ani techniki. Nie musisz pracować na supertempo czy z nadludzkim wysiłkiem. Pomagać może każdy, w swoim tempie i stylu. Motywację zapewnia Maria Jeleniewska, bo mało kto potrafi tak ruszyć ludzi z kanapy, a pomaga też aplikacja adidas Running, która monitoruje twoją aktywność i prowadzi statystyki. Kto raz zaczął, wie że to łatwo wchodzi w nawyk, a nawet uzależnia. W aplikacji koniecznie dołącz do grupy biegaczy reprezentowanych przez Marię, bo to po prostu świetny team!