Rodzima branża filmowa jest dość mała i tajemnicza, a co za tym idzie: niezwykle interesująca. W kolejnym odcinku Glamour Girlboss Podcast producentka Marta Lewandowska, która współtworzyła takie produkcje jak m.in. „Słodki koniec dnia”, „F*cking Bornholm” czy „Roving Woman”, zabiera słuchaczy i słuchaczki za jej kulisy. Opowiada o miłości do filmów, a także o studiach w Szkole Filmowej w Łodzi. Poza tym ujawnia, co lubi w swojej pracy najbardziej i co jest dla niej najtrudniejsze. Podcast jest dostępny w całości na Glamour.pl (powyżej) oraz w serwisie streamingowym Spotify. 

Glamour Girlboss Podcast: Marta Lewandowska o pracy producentki

Marta Lewandowska ma na swoim koncie etiudy studenckie, a także filmy pełnometrażowe, które zostały docenione nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Przyznaje, że sukces danej produkcji to efekt długotrwałej współpracy wielu osób. Branża filmowa ciągle się zmienia, a od pewnego czasu rządzą w niej kobiety. To dość mała społeczność, dlatego może liczyć na wsparcie innych producentek i producentów, którzy doskonale rozumieją, z czym mierzy się na co dzień. 

Glamour Girlboss Podcast: Marta Lewandowska i Anna Kaziejak pracują nad ekranizacją „Biegunów” Olgi Tokarczuk

Goszcząc w podcaście Glamour Girlboss, Marta Lewandowska opowiedziała także o swoich planach zawodowych. Okazuje się, że producentka i Anna Kazejak, a także współpracujący z nimi team przeniosą na ekran fragmenty „Biegunów”, czyli bestsellerowej powieści autorstwa Olgi Tokarczuk. To polsko-grecka produkcja. I na pewno kolejny wyjątkowy projekt w portfolio bohaterki tego odcinka. 

Podcast jest dostępny w całości na Glamour.pl (do posłuchania na górze strony) oraz w serwisie streamingowym Spotify.