Gala Glamour Women of The Year 2015 odbyła się w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Z tej wyjątkowej okazji szczyt budynku Empire State Building świecił tej nocy na różowo (podobnie jak głowa Jareda Leto - aktor specjalnie na tę okazję przefarbował włosy na kolor Glamour). Ceremonię poprowadziła Amy Schumer, aktorka, która pojawiła się na sierpniowej okładce magazynu.

Imprezę dodatkowo uświetnił występ Jennifer Hudson - artystka powitała gości utworem "Too beautiful for words" z mysicalu The Color Purple, a Ellie Goulding wystąpiła ze swoim hitem "Anything can happen", wprowadzając publiczność w kategorię Glamour's The Girl Project, który ma na celu szerzenie edukacji dziewczynek na całym świecie. Wśród gości pojawiło się wiele gwiazd, m.in. Elisabeth Moss, Goldie Hawn, Seth Meyers, Lupita Nyong'o, Viola Davis, Jared Leto i Selena Gomez.

Jednym z najbardziej poruszających momentów było wystąpienie Caitlyn Jenner. Odbierając nagrodę The Transgender Champion, zacytowała słowa francuskiej pisarki Simone de Beauvoir o tym, że kobietą się nie rodzimy, ale stajemy. Jej wystąpienie możecie zobaczyć na tym nagraniu: