Koniec września w Mediolanie pachnie świeżo parzoną kawą, spalinami i pełen jest ekscytacji nadciągającym tygodniem mody. Szukając modowych wrażeń, ciekawej i zróżnicowanej architektury oraz rzecz jasna najlepszego na świecie jedzenia trafiliśmy właśnie do Mediolanu na zaproszenie marki Armani Exchange. Cel? Miejskie zdjęcia z influencerkami influencerami w ubraniach z najnowszej kolekcji marki na sezon jesień-zima 2022/2023. Ale też słodkie śniadania, aperitivo i pyszne późne kolacje, zwiedzanie czy odwiedziny w Armani/Silos – otwartym w kwietniu 2015 roku centrum wystaw, aby uczcić 40 lat Armaniego. Można tam aktualnie oglądać zdjęcia najlepszych światowych fotografów, jak i ubrania z archiwalnych kolekcji włoskiego projektanta.

Mediolan – miasto tętniące życiem dniem i nocą

Do włoskiej stolicy mody wybraliśmy się z Blanką Stajkow, Julią Sobczyńską, Maksem Mazurkiem i Dominikiem Bereżańskim. 

Blanka to nie tylko influencerka, lecz także wokalistka, DJ-ka i modelka. Właśnie ukazał się jej debiutancki singiel pt. „Solo”. Julię z kolei na pewno kojarzycie z 10. edycji show „Top Model”, gdzie doszła do finału a teraz rozwija swoją karierę w modelingu. Podobnie jak Dominik Bereżański, który także zaczynał od udziału w „Top Model”, z tym że w 9. edycji (dostał srebrny bilet od widzów po nominacji od Joanny Krupy). Także Maksymilian Mazurek – tancerz i model – próbował swoich sił w „Top Model”. Zaintrygował jurorów swoją urodą. I nic dziwnego – w jego żyłach płynie nie tylko polska, lecz także włoska krew!

Materiały prasowe

Nie zdradzimy wam jednak nic zza kulisowych rozmów, którym nie było końca, kiedy między kolejnymi ujęciami wpadaliśmy do uroczych kawiarni na szybkie espresso czy siedzieliśmy przy pysznej paście i pizzy. 

Mamy za to świetne zdjęcia, których bohaterem jest także Mediolan. Dlatego na naszej trasie nie mogło zabraknąć tak charakterystycznych punktów miasta jak choćby Katedra Narodzin św. Marii – monumentalna, marmurowa katedra, jedna z najbardziej znanych budowli w Europie. Tuż obok niej znajduje się inny słynny budynek – Galeria Wiktora Emanuela II z zachwycającą przeszkloną kopułą, czyli jedno z najbardziej ekskluzywnych i pięknych centrów handlowych na świecie.

Materiały prasowe

Zachwyciła nas także bardziej współczesna architektura. Przy placu Gae Aulenti znajdziemy nowoczesne drapacze chmur, gdzie siedziby mają światowe korporacje. Są tu też architektoniczne perełki do mieszkania – jak skąpane w bujnej, zielonej roślinności sławne apartamentowce Bosco Verticale z drzewami na balkonach, tarasach i dachach. 

Armani Exchange jesień-zima 2022/23

Bold & beautiful – zdecydowane kroje, ponadczasowe i zarazem nowoczesne. Minimalistyczne i śmiałe w swojej przeskalowanej formie. Idealne do łączenia w moduły według własnej interpretacji. Takie są poszczególne elementy jesienno-zimowej kolekcji Armani Exchange na jesień i zimę 2022/2023. 

W damskiej linii znajdziemy marynarki, blezery, kurtki puchowe, spodnie, minispódniczki, szorty i topy w naturalnych kolorach, przełamanych metalicznymi akcentami. Jeśli chodzi o tkaniny, to prym wiodą bawełniany sztruks i satyna, flanela, a także wiskozowa krepa, aksamit, szyfon, skóra w stylu vintage. Uwagę przyciągają ciężkie buty – za kostkę, ale znajdziemy także modele za kolano…

Materiały prasowe

Męska linia to także puchowe kurtki, ale i bomberki, koszule, swetry z lśniącymi suwakami. Kolory? Od bliskich naturze beży, przez miejskie odcieni szarości po mroczny błękit z akcentami czerwieni. Nie brakuje połysku. Bo to ubrania stworzone do noszenia w tętniącej życiem metropolii. 

Zobaczcie w galerii efekty sesji zdjęciowej, która powstała w Mediolanie!