Jak uczynić przyszłość mody bardziej zieloną?

Dziś nie wystarczy nosić się modnie, ale też odpowiedzialnie. A przynajmniej tak podpowiadają rozsądek, serce i… oczy. Bo moda zrównoważona niczym nie ustępuje temu, co przez ostatnie dziesięciolecia oglądałyśmy na sklepowych wieszakach. Materiały z recyklingu przybierają tu fantazyjne (i nietracące na użytkowości) formy, wzory są źródłem estetycznej satysfakcji, a krok w krok za nimi idą dobre decyzje niosące realne zmiany. Do pionierów zielonej rewolucji w świecie mody należy H&M.

Szwedzka marka od lat poszukuje równowagi i (eko)logicznych rozwiązań. Właśnie dlatego w jej salonach czekają ubrania wytworzone z materiałów z odzysku i pojemniki na używaną odzież. H&M jako pierwszy na świecie wprowadził Program Recyklingu Tekstyliów. Tylko w 2020 roku zebrano aż 18 800 ton materiałów, które zyskały szansę na nowe życie. Dzięki temu 100% bawełny pochodzi z recyklingu lub zrównoważonych plantacji. Informacji o kraju produkcji i jej wpływie na środowisko szukaj w aplikacji mobilnej (wystarczy zeskanować metkę wybranego produktu) oraz na stronie internetowej hm.com. Zachęcamy Was także do sprawdzenia zakładki „Nasza odpowiedzialność”, tam znajdziecie wszelkie informacje: Sustainability - H&M Group (hmgroup.com) Wszystko po to, aby nasza planeta pozostała przyjaznym miejscem do życia. Także dla kolejnych pokoleń.

H&M wspiera Rewear Market

Szwedzka firma nie ogranicza się do szeroko zakrojonych działań, o których decyduje się na najwyższym szczeblu. H&M równie często organizuje lokalne akcje. Jedną z nich jest Rewear Market, czyli wydarzenie zrzeszające fanów mody z drugiego obiegu. Już w tę sobotę spotkamy się w progach warszawskiej Fabryki Norblina (przy ulicy Żelaznej 51/53), aby celebrować styl i zrobić coś dobrego. Nie tylko dla siebie (na pewno wrócicie do domu z pięknymi znaleziskami!), ale też dla planety.

Na czym polega wydarzenie? Tak jak w poprzednich latach zaprosiliśmy influencerki, blogerki i redaktorki mody – jednym słowem najmodniejsze it girls z naszego podwórka – do przejrzenia garderoby. W końcu każda z nas ma w szafie prawdziwe perełki, które z jakiegoś powodu wypadły z naszych łask. Być może zmieniłyśmy pracę stacjonarną na home office, przez co kolorowe garnitury i buty na obcasie pokryła warstwa kurzu. Albo wraz z nadejściem ciepłych dni odkryłyśmy, że nasze t-shirty i lekkie sukienki prezentują się dobrze tylko na zdjęciach z ubiegłych wakacji. 

Rewear Market jest więc okazją do odświeżenia swojej szafy w duchu #lesswaste.

Zajrzyj do instagramowej sekcji „zapisane”. Jeśli znajdziesz tam outfity Maffashion albo Mai Naskrętskiej, mamy super wiadomość! Dziewczyny potwierdziły swoją obecność na tegorocznej edycji i pojawią się w Fabryce Norblina z wieloma zachwycającymi sukienkami, T-shirtami i torebkami. Lista gości cały czas się wydłuża, dlatego trzymajcie rękę na pulsie! Spotykamy się już 14 maja w godzinach 12:00 – 18:00.

Strefa Sellpy na Rewear Market

W tym roku partnerem wydarzenia jest też Sellpy – internetowa platforma oferująca produkty z drugiej ręki. Jego większościowym udziałowcem jest Grupa H&M, do której należy szwedzka marka odzieżowa H&M. Od 2014 roku sprzedano tam ponad 10 milionów używanych przedmiotów, dzięki czemu zaoszczędzono ogromne ilości wody i zmniejszono emisję dwutlenku węgla. Na początku tego roku uruchomiono lokalną wersję platformy. Koniecznie zajrzyjcie do strefy Sellpy na Rewear Market. Na odwiedzających będą czekać niespodzianki!

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj

Zobacz także:

H&M, Glamour i Fundacja Polsat razem dla Ukrainy

W czasie Rewear Market nie zapomnijcie zajrzeć do specjalnej strefy, w której znajdziecie przekazane przez naszych wystawców ubrania i akcesoria w cenie 50, 70 i 100 PLN. Każdy dokonany tam przez Was wybór oznacza realną pomoc dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na organizowane przez Fundację Polsat wsparcie dzieci z ukraińskich domów dziecka w Kijowie, Charkowie czy Odessie, które obecnie znalazły schronienie w Centrum Konferencyjnym Ossa w Rawie Mazowieckiej.

Wsparcie dla Fundacji można przekazać na dwa sposoby:

  • płatność kartą za pośrednictwem DOBROMATU Fundacji Polsat, dostępnego na miejscu w dniu wydarzenia
  • przelew na numer BLIK  

Wszystkie szczegóły znajdziecie na miejscu!

Będziecie również mieli możliwość symbolicznego wsparcia działań Fundacji poprzez wpłacenie przez udostępniony na miejscu wydarzenia DOBROMAT Fundacji Polsat kwoty 10 PLN. Już teraz w imieniu H&M, redakcji Glamour i Fundacji Polsat dziękujemy za okazane serce!

Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość – H&M przekaże Fundacji Polsat darowiznę finansową – równowartość kwoty zebranej na tym stanowisku (do wysokości 20 000 PLN). Jest to kontynuacja współpracy. W kwietniu tego roku Fundacja Polsat otrzymała od H&M 1550 produktów (ubrań i butów) o wartości 100 000 PLN dla dzieci z Ukrainy przebywających w Centrum Ossa.

_______

Jeśli chcesz wesprzeć Fundację Polsat bezpośrednio, możesz sprawdzić jej potrzeby tutaj: Fundacja POLSAT.

W ramach zbiórki pod hasłem Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy do tej pory zebrano ponad 10 milionów PLN. W ramach regularnej działalności, Fundacja aktywnie działa na rzecz podnoszenia jakości opieki zdrowotnej i leczenia dzieci w Polsce.