Ile razy mieliście tak, że szukając ciekawego miejsca na śniadanie lub lunch, konkretnej pozycji w menu i co istotne - wolnego stolika - w ferworze poszukiwań ochota na coś do jedzenia najzwyczajniej Wam minęła? Trudno się dziwić. Ilość dostępnych miejsc, ich oferta, jak również tak istotna przecież kwestia, jak lokalizacja, mogą wprowadzać w zakłopotanie. Co często kończy się po prostu tak, że lądujemy po raz kolejny w tym samym lokalu.

Ale krakowska firma Phenomaly, której pracownicy sami wielokrotnie borykali się z trudnościami w wyborze knajpy spełniającej wszystkie ich wymagania, wpadła na pomysł stworzenia mobilnego pomocnika niezawodnego w takich sytuacjach. Tak powstało Mniam. Celem aplikacji jest maksymalne skrócenie czasu pomiędzy pomyśleniem sobie "jestem głodny", a wybraniem odpowiedniego dania i restauracji. Co więcej, Mniam powoduje, że restauracje znajdujące się w Waszej okolicy rywalizują o Was w czasie rzeczywistym (z czym Wam się to kojarzy?)!

Mniam posiada takie niezbędne funkcje, jak wyszukiwanie według mapy, formy płatności, jak również możliwość oceny wybranego przez Was ostatecznie miejsca. Twórcy appki przygotowali także niespodziankę. Już za samo ściągnięcie jej dostajecie na start darmowy posiłek. A polecając Mniam znajomym (którzy też zdecydują się zainstalować ją na swoim iPhonie lub smartfonie i skorzystają z niej), otrzymacie na konto kolejny kupon na bezpłatne danie. Jest niestety jeden minus. Mniam póki co działa tylko i wyłącznie na terenie Krakowa. Jest jednak szansa, że będzie ona działać w innych miastach, gdyż ściągając ją, dajecie sygnał twórcom, że w Waszej miejscowości również okazałaby się niezbędna.