Dariia Day wiązała swoją przyszłość z makijażem od najwcześniejszych dziewczęcych lat. Jako 16-latka ukończyła pierwszy kurs wizażu, a warsztat szlifowała do pary z siostrą, która jako pasjonatka fotografii dokumentowała jej twórcze poczynania.

Dziś może się pochwalić współpracą dla takich gigantów jak Stella McCartney, Loewe, Yohji Yamamoto, Givenchy czy Louis Vuitton, a także publikacjami w najlepszych magazynach o modzie Vogue Paris, Vogue Italia, Elle czy Vanity Fair.

Choć często zagraniczne sukcesy poprzedzają osiągnięcia na rodzimym gruncie, w przypadku Darii Day sprawa wygląda zgoła odmiennie. Wczorajszego wieczora, tworząc grunge’owe makijaże do pokazu Lidii Kality zainaugurowała współpracę z marką Dr Irena Eris.

Bardzo się cieszę, że zaczynam współpracę z marką Dr Irena Eris, jako Art & Make Up Creator. Podziwiam Panią dr Irenę Eris za to, co stworzyła. Jest dużą inspiracją dla kobiet, odniosła ogromny sukces. Kosmetyki znam od bardzo dawna i jestem podekscytowana, że będę pracować przy kreowaniu nowych kolekcji oraz look’ów. Czeka nas wiele ciekawych wydarzeń i sesji. – mówi artystka.

Mając przedsmak tej współpracy w postaci wybiegowych looków, z niecierpliwością czekamy na kolejne jej owoce!