„Każda bitwa. Każda zdrada. Każde ryzyko. Każda walka. Każde poświęcenie. Każda śmierć. Wszystko #ForTheThrone” - takie hasło zapowiada ósmy, finałowy już sezon serialu Gra o tron. I znając twórców, taka wyliczanka może być uskuteczniana w każdym z sześciu planowanych odcinków. Nie bez powodu bowiem hit HBO uznawany jest za jedną z najlepszych telewizyjnych produkcji wszech czasów. Trzyma w napięciu od pierwszej, aż po ostatnią minutę. Nie tylko samych widzów, ale także i pracującą nad nim ekipę. Podobno, by nikt nie zdradził, jak skończy się Gra o tron i jak będzie wyglądać finał serialu, dla bezpieczeństwa nagrano kilka wersji rozstrzygających scen. To, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie jest więc objęte uważnie strzeżoną tajemnicą. Za to HBO uchyliło nieco jej rąbka i w końcu potwierdziło, kiedy Gra o tron 8 ujrzy światło dzienne.

Gra o Tron 8: HBO ujawniło kilkanaście zdjęć z nowego sezonu >>>

8. sezon serialu „Gra o tron” - premiera

Pewnie tak jak my przebieracie nogami na myśl o dalszych losach Daenerys Targaryen i Jona Snowa oraz sióstr Stark. Na ich kontynuację będziemy musieli jeszcze chwilkę poczekać. Światowa premiera 8. sezonu serialu Gra o tron zaplanowana jest na 14 kwietnia 2019 roku, w Polsce finał serii będzie można obejrzeć więc dzień później, czyli 15 kwietnia zarówno na antenie HBO, jak i na platformie HBO GO. Wiadomo także, że na ostatni sezon Gry o tron składać się będzie sześć odcinków. To właśnie w nich rozegra się ostateczna walka o Żelazny Tron. Ta bijąca rekordy popularności produkcja fantasy powstała na podstawie bestsellerowej sagi George’a R.R. Martina Pieśni lodu i ognia.
 

„Gra o tron 8” - jest nowy zwiastun ostatniego sezonu!

Dodatkowo, z okazji ogłoszenia daty dokładnej premiery, HBO pokazało nowy zwiastun produkcji, który daje nam już obraz tego, jak bardzo sytuacja wszystkich bohaterów pogmatwa się w ostatnim sezonie. Wyreżyserował go David Nutter, który na swoim koncie ma nagrodę Emmy 2015 za finałowy odcinek piątego sezonu. Za to muzykę do wideo skomponował Ramin Djawadi, który z kolei został nagrodzony Emmy 2018 za ścieżkę dźwiękową do siódmego sezonu serialu.

Choć wiadomo już, że nie zobaczymy kolejnych odsłon Gry o tron i na ósmym sezonie zakończy się ta historia, potwierdzono, że powstaje prequel serialu! Zagra w nim Naomi Watts, a więcej o nim przeczytacie tutaj:
HBO wyprodukuje prequel serialu „Gra o tron”! Zagra w nim Naomi Watts