Finałowy sezon jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat zbliża się wielkimi krokami. 14 kwietnia na HBO odbędzie się premiera Gry o Tron 8, w której poznamy zakończenie adaptacji sagi Pieśń lodu i ognia autorstwa George’a R.R. Martina. Aby uniknąć przecieków, twórcy serialu zdecydowali się nagrać kilka wersji ostatnich scen, a więc nawet główni bohaterowie nie znają finału. 8. sezon będzie krótszy - to 6 odcinków, ale każdy z nich ma trwać co najmniej godzinę. Chociaż producenci nie zdradzili wiele, to obiecali, że nie zabraknie zaskakujących zwrotów akcji i jeszcze większych emocji. Nie mamy wątpliwości, że Gra o Tron 8 przejdzie do historii, chociażby za sprawą sceny bitwy, która powstawała przez ponad 50 nocy, a niektóre elementy dogrywano później w studio. 

Gra o Tron: ukryte znaczenie fryzury Daenerys. Wpadlibyście na to? >>>

Gra o Tron 8: premierowej zdjęcia bohaterów z finałowego sezonu serialu

O 8. sezonie Gry o Tron wciąż wiemy niewiele. I chociaż jesteśmy przygotowani na pożegnanie z wieloma bohaterami, którzy zapewne nie przeżyją ostatnich odcinków, wolimy jeszcze o tym nie myśleć. Oszczędni w informacjach producenci serialu postanowili ujawnić kilkanaście premierowych kadrów. Na każdym z nich jest inny bohater od Cersei Lannister przez Tyriona Lannistera po Aryię i Sansę Stark. Nie zabrakło także portretów naszej ulubionej pary, która wzbudza najwięcej emocji - Jona Snowa i, jak się okazało, jego ciotki Daenerys. Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają aktorzy w serialu Gra o Tron sezon 8, zajrzyjcie do naszej galerii (link znajdziecie tutaj >>>)

Na otarcie łez po finałowym sezonie HBO zapowiedziało, że powstanie prequel serialu. Ujawniono nawet aktorów, którzy w nim zagrają. W zgłębiającej m.in. historię rodu Starków i Białych Wędrowców opowieści wystąpi m.in. Naomi Watts. Na ekranie pojawi się także Josh Whitehouse oraz spore grono młodych aktorów: Naomi Ackie, Jamie Campbell Bower, Denise Gough, Alex Sharp, Georgie Henley, Toby Regbo, Sheila Atim i Ivanno Jeremiah. W prequelu, który nie ma jeszcze tytułu, choć współodpowiedzialny za scenariusz George R.R. Martin proponuje The Long Night, poznamy również przerażające dzieje Westeros, tajemnice Wschodu i zapewne otrzymamy odpowiedź na wiele innych niewyjaśnionych dotąd kwestii. Kontynuacja Gry o Tron pod postacią prequela trafi na antenę w 2020 roku.