15 kwietnia na małe ekrany trafi pierwszy odcinek finałowego sezonu Gry o Tron. Najbardziej dochodowy serial ostatnich lat, który powstał na podstawie sagi Pieśń lodu i ognia autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina zdobył serca widzów spektakularnymi efektami i zawiłą, pełną niespodzianek fabułą. Twórcy produkcji, David Benioff i D.B. Weiss zapowiedzieli, że Gra o Tron 8 ma 6 odcinków, ale każdy z nich trwa dłużej niż klasyczny epizod, a widzów czeka w sumie kilka mini-filmów o długości około 60 minut. Ponad miesiąc przed premierą HBO do sieci trafił pierwszy, oficjalny zwiastun. Znajdziecie go w naszej galerii powyżej. 

Gra o Tron 8: HBO ujawniło kilkanaście zdjęć z nowego sezonu >>>

Gra o Tron 8: oficjalny zwiastun finałowego sezonu

Kiedy tylko pojawiła się informacja o finałowym sezonie Gry o Tron, stacja HBO była oszczędna w ujawnianiu kolejnych newsów na temat produkcji. Na początku tego roku poznaliśmy oficjalną datę premiery i pierwszy kadr, na którym znalazła się najgorętsza para, czyli Jon Snow i Daenerys. Następnie w kilku trailerach z nowościami HBO pojawiły się kilkusekundowe ujęcia, w tym scena ostatniej i najważniejszej bitwy, która powstawała ponad miesiąc i była najbardziej kosztowną produkcją w historii serialu. Niedawno w sieci pojawiły się również kilkanaście zdjęć, przedstawiających portrety głównych bohaterów. 

Pomimo wszystko, o ostatnich odcinkach serialu wciąż wiadomo niewiele. Nawet główni bohaterowie, w których wcielają się: Kit Harrington, Emilia Clarke, Sophie Turner i Maisie Williams nie znają zakończenia, ponieważ nakręcono kilka wersji, aby nie dopuścić do przecieków. Zwiastun Gry o Tron 8 trafił do sieci ponad miesiąc przed oficjalną premierą. Trailer trwa niecałe 2 minuty i rozpoczyna się sceną z Aryą Stark, wypowiadającą mroczną kwestię: „Znam śmierć. Ma wiele twarzy. Czekam na tę jedną”. Nie mamy wątpliwości, że Gra o Tron 8 będzie najbardziej emocjonującym i brutalnym sezonem, który dostarczy widzom niezapomnianych emocji. Już nie możemy się doczekać!