Chociaż ciężko w to uwierzyć, przed nami ostatni odcinek finałowego sezonu Gry o Tron. To oznacza, że po 8 latach pożegnamy się z bohaterami Winterfell i Królewskiej Przystani. Serial HBO, którego twórcami są David Benioff i D.B. Weiss, stał się najpopularniejszą produkcją na świecie. Pierwszy odcinek 8. sezonu obejrzało aż 17,4 miliona widzów. Podejrzewamy, że ten rekordowy wynik pobije ostatni epizod, w którym w końcu dowiemy się, kto zasiądzie na Żelaznym Tronie. Serial nakręcony na podstawie powieści Pieśń lodu i ognia George’a R.R. Martina stał się również najbardziej dochodową produkcją ostatnich lat, zarabiając dotąd ponad 3,5 miliarda dolarów. Na otarcie łez dla wszystkich fanów po zakończeniu Gry o Tron, stacja HBO wyemituje 2-godzinny film dokumentalny o serialu. Znamy datę premiery i mamy zwiastun dokumentu Gra o Tron: Ostatnia warta w reżyserii Jeanie Finlay.

Gra o Tron: HBO odpowiada na pomyłkę z plastikowym kubkiem w 4. odcinku finałowego sezonu. Komentarz jest bezbłędny! >>>

Gra o Tron: Ostatnia warta: film dokumentalny o serialu trafi na antenę HBO 

Dokument o powstawaniu ostatniego sezonu, Gra o Tron: Ostatnia warta trafi na antenę HBO 26 maja tego roku, czyli tydzień po emisji finałowego sezonu. W pełnometrażowym filmie dokumentalnym nie zabrakło scen, pokazujących od kulis pracę aktorów i członków ekipy. Charakteryzacja i scenografia oraz mnóstwo innych szczegółów, które złożyły się na finalny obraz, który oglądamy w telewizji, wymagały pracy i precyzji wielu osób. Ale Gra o Tron: Ostatnia warta to nie tylko zakulisowe niuanse, ale również film ukazujący, jak gwiazdy serialu zżyły się ze sobą przez prawie dekadę pracy na planie filmowym. Pamiętacie, jak Kit Harrington kilkakrotnie powtarzał w wywiadach, że po ostatnim odczytaniu scenariusza finałowego epizodu ekipa nie mogła ukryć wzruszenia? Właśnie takie sceny czekają na widzów w dokumencie o Grze o Tron. Poniżej znajdziecie zwiastun produkcji.