Ariana Grande jest jedną z najczęściej nagrywających artystek w ostanim czasie. Ku uciesze fanów kilka dni temu wydała premierowy album thank you, next na którym znalazły się utwory o jej byłych chłopakach, w tym tragicznie zmarłym Mac Millerze. Była jedną z najczęściej słuchanych wokalistek 2018 roku, w którym opublikowała płytę Sweetener. To właśnie za nią nominowano ją do najważniejszych nagród branży, czyli Grammy 2019. Gala wręczenia statuetek odbyła się wczoraj, a Ariana oprócz tego, że wygrała w swojej kategorii, to miała wystąpić na żywo podczas tego ważnego wydarzenia.

Grammy 2019: Ariana Grande nie pojawiła się na gali. Co się stało?

W weekend przed Grammy 2019 Ariana Grande poinformowała fanów, że nie zamierza pojawić się na gali wręczenia statuetek. Artystka zarówno nie odebrała nagrody, jak i nie zaśpiewała na żywo przeboju z płyty Sweetener, która okazała się najlepszym albumem w kategorii pop. Co się stało? Autorka takich hitów jak thank u, next czy no tears left to cry poróżniła się z producentem wykonawczym Grammy, Kenem Ehrlich’em, który udzielił wywiadu, wyznając w nim, że gdy już wszyscy myśleli, że udało im się przekonać Arianę do występu podczas gali, ona stwierdziła, że jest za późno i nie da rady się przygotować. Artystę zdenerwowały te słowa i postanowiła odpowiedzieć na Twitterze:

Trzymałam buzię na kłódkę, ale teraz kłamiesz. Byłam w stanie przygotować show i dobrze o tym wiesz. Zdecydowałam się nie brać udziału w Grammy 2019, ponieważ (…) chodzi o sztukę i uczciwość, nie politykę i gierki…

Później dodała, że zaproponowała 3 utwory, ale Ken zdusił jej kreatywność. Mimo wszystko, podziękowała za statuetkę. Cała sytuacja nie przeszkodziła Arianie założyć w sobotni wieczór pięknej, satynowej sukni w lawendowym kolorze, idealnej na czerwony dywan. Za projektem stoi Zac Posen, który jest także autorem zdjęć z sesji, zamieszczonej przez artystkę na Instagramie. Zobaczcie w naszej galerii (TUTAJ >>>), jak prezentowała się Ariana Grande, która opuściła rozdanie nagród Grammy 2019. 

Grammy 2019: Miley Cyrus bez Liama Hemswortha na czerwonym dywanie. Wiemy, dlaczego zabrakło męża wokalistki! >>>

Ariana Grande usunęła Tweeta po przegraniu Grammy 2019 przez Mac Millera

Mac Miller został pośmiertnie nominowany do Grammy 2019 w kategorii najlepszy album rap za płytę Swimming. Statuetkę zgarnęła jednak Cardi B za debiutancki Invasion of Privacy. Według takich serwisów jak People i Reinfery29 Ariana opublikowała szereg krótkich Twittów, kiedy ogłoszono wyniki. „Fuck” i „Literal bullshit” to niektóre z nich. Po tym, jak fani wytknęli, że nie powinna obrażać Cardi, wyjaśniła, że to nie jej wina i nie miała takiego zamiaru, po czym usunęła swoje wpisy.