Wygląda na to, że tegoroczna edycja rozdania najważniejszych nagród w branży muzucznej – Grammy 2022 – pod względem atrakcji (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) przebiła oscarową galę! Lenny Kravitz w kozakach na obcasie, Billie Eilish ubrana w hołdzie zmarłemu niedawno perkusiście Foo Fighters, Hailey Bieber w nowej fryzurze – z nie mniej sławnym mężem ubranym w najmodniejszy outfit sezonu u boku... – to tylko wybrane momenty, które sprawiły, że serca zabiły nam mocniej. Nic jednak nie przebije tego, co zrobiły Dua Lipa i Megan Thee Stallion, które odtworzyły głośną scenę sprzed lat. A konkretnie pomysł, na który w 1998 roku wpadły Whitney Houston i Mariah Carey. O co dokładnie chodzi? Nie trzymamy was w niepewności!

Dua Lipa i Megan Thee Stallion w identycznych sukienkach na Grammy 2022. Odtworzyły pomysł Mariah Carey i Whitney Houston sprzed lat! 

Nieczęsto się zdarza, by na tym samym wydarzeniu gwiazdy pojawiły się w identycznych sukienkach. A nawet jeśli tak się stanie, nie mają zbyt zadowolonych min. Zupełnie inaczej było tym razem, bo Dua Lipa i Megan Thee Stallion, które podczas Grammy 2022 wspólnie wręczały statuetkę w jednej z kategorii, specjalnie ubrały się tak samo! Dlaczego na Grammy 2022 zdecydowały się pojawić w identycznych stylizacjach? Najwyraźniej zdążyły odrobić lekcję z wydarzenia, bo tym samym odtworzyły legendarny już moment sprzed lat. A konkretnie pomysł, na który wcześniej wpadły Mariah Carey i Whitney Houston, które przyznając nagrodę w 1998 roku na scenie także pojawiły się w takich samych sukienkach! I naszym zdaniem to jest piękne. 

Podczas gdy w 1998 roku Whitney Houston i Mariah Carey pojawiły się na Grammy w brązowych sukienkach Very Wang, Dua Lipa i Megan Thee Stallion wybrały łudząco podobne kreacje od Versace. One także postawiły na dopasowane do ciała sukienki na ramiączkach (modne kolejny sezon z rzędu slip dresses), tyle że nie w brązowym, lecz czarnym kolorze. I zamiast gołych nóg wolały czarne obcisłe spodnie z lakierowanej skóry. Najlepiej zresztą zajrzyjcie do naszej galerii i zobaczcie sami i same. Czekają tam na was nie tylko współczesne, ale i archiwalne zdjęcia. 

Kolejny smaczek? Sukienki Dui Lipy i Megan Thee Stallion budzą skojarzenia także z inną słynną już kreacją, a konkretnie sukienkę zdobioną agrafkami, w której przed laty pokazała się Liz Hurley (to także był projekt Versace). Obie piosenkarki uzupełniły look o najmodniejsze w tym sezonie naszyjniki w formie łańcucha. I naszym zdaniem nie mogłyby wyglądać lepiej! 

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.