Wraz z wejściem na rynek drugiej odsłony zapachu Gucci Bloom Acqua di Fiori włoski dom mody poprosił 15 artystek z Wielkiej Brytanii, Francji, Kuwejtu, Włoch czy Nowego Jorku o stworzenie własnych interpretacji nowych perfum. Jest to pierwsza tego typu kampania urodowa prowadzona przez markę na Instagramie. Prace nawiązują do feminizmu, kobiecej przyjaźni i dziewczęcej niewinności. Na każdej z nich możemy zobaczyć zupełnie inne spojrzenie na koncepcję Gucci Bloom Acqua di Fiori, jednak spójnym elementem jest motyw kwiatów i różowy, charakterystyczny flakon. 

Gucci Bloom Acqua di Fiori 

Alessandro Michele po objęciu stanowiska dyrektora kreatywnego w domu mody Gucci przewrócił estetykę marki do góry nogami. Od 2015 roku Gucci kojarzy się z botaniką, kwiatowymi motywami i rajską utopią z elementami klasyki. Michele skupia się na zmysłach, dlatego w kręgu jego obsesji są zarówno zjawiskowe faktury, jak i piękne zapachy. Gucci Bloom to pierwszy zapach powstały we współpracy projektanta z mistrzem perfumiarstwa Albertem Morillasem. W kampanii promującej perfumy, w roli Ofelii wystąpiła znana z "50-u Twarzy Grey’a" Dakota Johnson. Gucci Bloom Acqua di Fiori to druga odsłona zapachu Gucci Bloom. Również ta zawiera intensywnie skoncentrowane składniki, przypominające różnorodne aromaty kwitnącego ogrodu. Choć Gucci Bloom Acqua di Fiori zachowuje kwiatowy akord Bloom, jest jednak zapachem o odrębnym i oryginalnym wyrazie. W nutach głowy pojawia się nowy soczysty akord - intensywnie zielony i świeży, skomponowany z zielonego galbanum i delikatnych pąków czarnej porzeczki. Subtelne piżmowe tony liści galbanum łagodzą pikanterię pąków porzeczki. W sercu wyłaniają charakterystyczne dla Gucci Bloom pąki jaśminu, pnącze Rangoon i tuberoza, zaś zmysłową głębię określa woń piżma i drewna sandałowego o ciepłym i głębokim charakterze.

Gucci Bloom Acqua di Fiori - kampania

Na filmie wyreżyserowanym przez Glena Luchforda możemy zobaczyć szczególną więź trzech przyjaciółek: Dakoty Johnson, Hari Nef i Petry Collins. Dziewczyny rozkoszują się pięknem i bujnością natury, pływają o zmroku w migoczącym jeziorze, porośniętym kwiatami i szuwarami. To metafora witalności i młodzieńczej energii, którą zawiera zapach Gucci Bloom.