W dobie in vitro i możliwości skorzystania z usług surogatki niemożność posiadania dziecka dla pary marzącej o potomstwie nie jest już problemem. Choć u nas nie ma szczegółowych regulacji prawnych, wiele par mimo to decyduje się na wynajęcie brzucha. Wśród zagranicznych gwiazd temat jest na tyle popularny i pozbawiony jakichkolwiek negatywnych konotacji, że ci, którzy decydują się na wynajęcie zastępczej mamy mówią o tym otwarcie już na etapie planów.

Ta zmiana myślenia o istocie rodzicielstwa to nie tylko szansa na pełną rodzinę dla par jednopłciowych, ale też możliwość ominięcia ograniczeń biologicznych związanych z wiekiem czy kwestiami zdrowotnymi.

Jedną z gwiazd, które podzieliły się wiadomością o swojej decyzji wynajęcia surogatki była Sara Jessica Parker, która po urodzeniu syna miała problemy z zajściem w kolejną ciążę. Także Nicole Kidman w przypadku najmłodszego dziecka zdecydowała się na się na macierzyństwo właśnie w taki sposób. Będziecie zdziwieni ile dzieci sławnych par przyszło na świat dzięki pomocy surogatki!