Pierwszy pokaz Burberry w Los Angeles odbył się w zeszłym tygodniu w Griffith Observatory. Przed parkiem, w którym znajduje się obserwatorium, gości witała specjalnie przygotowana brama w brytyjskim stylu a za nią angielski ogród. O atmosferę przed pokazem zadbał kwartet muzyki klasycznej.

Wśród gości znalazły się zarówno amerykańskie jak brytyjskie gwiazdy: Cara Delevingne, James Corden i Naomi Campbell (którzy wystąpili również na wybiegu), Jourdan Dunn, Suki Waterhouse, Elton John, Rosie Huntington-Whiteley, January Jones, Aaron Paul, Matthew Bellamy, Mila Kunis, Rose Byrne, Anna Wintour, Rachel Zoe, Mario Testino, Chiara Ferragni oraz rodzina Beckhamów.

Dyrektor kreatywny Burberry Christopher Bailey przedstawił na wybiegu kolekcję na sezon wiosna-lato 2015 oraz kilka nowych kreacji stworzonych specjalnie na te okazję. Będą one dostępnie wyłącznie w butiku marki na Rodeo Drive. Pokaz był idealnym połączeniem brytyjskiego ducha marki z kalifornijską lekkością. Świetną oprawę muzyczną show zapewnili Tom Odell, Benjamin Clementine i Clare Maguire.

Podczas finału pokazu na wybieg wkroczyli angielscy podkreślając brytyjskie dziedzictwo, które leży u podstawy marki. Następnie goście zostali zaproszeni na zewnątrz gdzie na ścianach ikonicznego gmachu Obserwatorium Griffith odbył się pokaz świateł. Oczywiście nie był to koniec atrakcji, na gości czekało afterparty pod przepełnionym gwiazdami kalifornijskim niebem.

D.U