Pierwszy pokaz Burberry w LosAngeles odbył się w zeszłym tygodniu w GriffithObservatory. Przed parkiem, w którym znajduje się obserwatorium, gości witała specjalnie przygotowana brama w brytyjskim stylu a za nią angielski ogród. O atmosferę przed pokazem zadbał kwartet muzyki klasycznej.

Wśród gości znalazły się zarówno amerykańskie jak brytyjskie gwiazdy: CaraDelevingne, JamesCorden i NaomiCampbell (którzy wystąpili również na wybiegu), JourdanDunn, SukiWaterhouse, EltonJohn, RosieHuntington-Whiteley, JanuaryJones, AaronPaul, MatthewBellamy, MilaKunis, RoseByrne, AnnaWintour, RachelZoe, MarioTestino, ChiaraFerragni oraz rodzinaBeckhamów.

Dyrektor kreatywny Burberry ChristopherBailey przedstawił na wybiegu kolekcję na sezon wiosna-lato 2015 oraz kilka nowych kreacji stworzonych specjalnie na te okazję. Będą one dostępnie wyłącznie w butiku marki na RodeoDrive. Pokaz był idealnym połączeniem brytyjskiego ducha marki z kalifornijską lekkością. Świetną oprawę muzyczną show zapewnili TomOdell, BenjaminClementine i ClareMaguire.

Podczas finału pokazu na wybieg wkroczyli angielscy podkreślając brytyjskie dziedzictwo, które leży u podstawy marki. Następnie goście zostali zaproszeni na zewnątrz gdzie na ścianach ikonicznego gmachu Obserwatorium Griffith odbył się pokaz świateł. Oczywiście nie był to koniec atrakcji, na gości czekało afterparty pod przepełnionym gwiazdami kalifornijskim niebem.

D.U