Pokaz najnowszej kolekcji Paprocki&Brzozowski zbiegł się ze szczególnym jubileuszem. Z okazji 17 – lecia  pracy twórczej (uwierzycie, że marka istnieje tak długo?) projektanci zaprosili swych gości do Zachęty. Nowa kolekcja zyskała szczególną oprawę – w miejsce klasycznego pokazu Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski sięgnęli po bardziej artystyczny środek wyrazu – wystawę.

Otwierała ją prezentacja fotografii muz projektantów w ich kreacjach. Za obiektywem stanęli najlepsi polscy fotografowie, m.in. Aldona Karczmarczyk i Marlena Bielińska, a w roli modelek wystąpiły m.in. Kasia Sokołowska, Jessica Mercedes Kirchner, Kamila Szczawińska, Maja Sablewska, Edyta Herbuś, Anna Dereszowska, Natasza Urbańska, Maffashion, Karolina Malinowska, Kinga Rusin, Marcelina Zawadzka czy Edyta Zając, które w większości towarzyszyły duetowi tego wieczora.

W kolejnej sali modelki na żywo prezentowały kreacje z metką Paprocki&Brzozowski. Nie jednak w formie pokazu, jak to zwyczajowo wygląda, tylko statycznie – część z nich w grupie, tworząc coś na kształt instalacji, pozostałe zaś – po drugiej części sali – zajmując pojedynczo miejsca na podwyższeniach.

Projektanci świętowali w gronie najbliższych - na wieczornej gali nie zabrakło gwiazd, a także kolegów po fachu. Zobaczcie kto pojawił się na jubileuszowej prezentacji Paprocki&Brzozowski „17”!