Jakiś czas temu do sieci trafił ranking najlepiej zarabiających gwiazd na Instagramie. Na szczycie listy znalazła się Kylie Jenner. Celebrytka za jeden post sponsorowany dostaje 1 266 000 dolarów! Kwoty, które za reklamę w sieci otrzymują Kardashianki, Ariana Grande, Cristiano Ronaldo i inne – topowe gwiazdy, przyprawiają o zawrót głowy. Nic więc dziwnego, że celebrytom zależy na popularności w social mediach. Niestety, zdarza się, że ulegają oni pewnym pokusom. Zamiast cierpliwie budować swoje wirtualne imperium, uciekają się do takich środków, jak kupno fałszywych obserwatorów. Eksperci z The Institute of Contemporary Music Performance postanowili wziąć pod lupę to zjawisko. Sprawdźcie, jakie nazwiska pojawiły się w zestawieniu gwiazd z największą liczbą nieprawdziwych followersów na Instagramie oraz Twitterze. Gwarantujemy, że będziecie zaskoczeni i (prawdopodobnie) trochę zawiedzeni.

Gwiazdy z największą liczbą fałszywych obserwatorów na Instagramie! Ariana Grande, Justin Bieber i Kylie Jenner w czołówce

Okazuje się, że problem nieprawdziwych followersów nie dotyczy tylko osób marzących o sławie, ale także gwiazd, które (pozornie) nie mogą narzekać na brak zainteresowania. Wśród celebrytów z największą liczbą fałszywych obserwatorów znalazły się Kardashianki – Kendall Jenner (modelkę obserwuje 47,5 mln nieaktywnych profili), Khloé Kardashian (53,4 mln) i Kylie Jenner (55,5 mln). Na „czarną listę” mediów społecznościowych, a konkretnie: do drugiej dziesiątki trafiły również topowe gwiazdy muzyki, między innymi Rihanna (58,7 mln), Nicky Minaj (48,3 mln), Beyoncé (43,2 mln), Shakira (39,8 mln), czy Lady Gaga, która zamyka to zestawienie z wynikiem 36,4 mln fałszywych obserwatorów. Kto znalazł się w TOP 10? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszej galerii – na górze strony.

Oto ranking najlepiej zarabiających gwiazd na świecie! Wśród nich Kylie Jenner i Ed Sheeran >>>