H&M po raz kolejny (pozytywnie) nas zaskakuje! Szwedzka marka rusza z nowym konceptem w duchu zrównoważonej mody, a tym samym udowadnia, że przyszłość i kondycja naszej planety ma dla niej ogromne znaczenie. Innovation Stories, bo właśnie tak brzmi nazwa wyjątkowej inicjatywy, to kolejny krok w transformacji związanej z odpowiedzialnym podejściem do procesu produkcji ubrań i akcesoriów. W sezonie wiosna-lato 2021 pojawią się aż trzy dropy, które zostaną poświęcone przyszłościowym procesom zrównoważonego rozwoju. Znamy szczegóły związane z pierwszym z nich, czyli Science Story. Sprawdź, co znajdziemy w kolekcji i kiedy trafi do sprzedaży!

Science Story – co znajdziemy w kolekcji?

Kolekcja Science Story zasługuje na miano wyjątkowej. Znajdziemy w niej bowiem elementy garderoby wykonane z takich materiałów, jak m.in. EVO by Fulgar® – bio przędzy pozyskiwanej z oleju rycynowego oraz Desserto – roślinnej alternatywy dla skóry, która jest produkowana z kaktusa. 

„Innovation Stories to koncepcja, która przenosi nasze eksperymenty na wyższy poziom. Inicjatywa zachęca nas do współpracy z naukowcami i programistami stawiając w centrum uwagi nasze postępowe pomysły. Science Story to hołd dla lat badań i eksperymentów, które kryją się za tymi niesamowitymi materiałami" – mówi Ella Soccorsi, Concept Designer w H&M.  

Science Story, czyli debiutancki drop od  H&M Innovation Stories charakteryzuje się również wyjątkowym designem. Dostępne w nim ubrania są ultra stylowe, a zarazem bardzo wygodne. Do grona naszych ulubieńców należą białe jeansy z szerokimi nogawkami i podwójnym paskiem, geometryczna marynarka oraz niebieskie okulary przeciwsłoneczne – ich oprawki zostały wykonane z plastiku z recyklingu. Czujemy, że nie będziemy chciały się z nimi rozstawać (nie tylko) w sezonie wiosna-lato 2021.

„Nasza nowa koncepcja kontynuuje podróż H&M w kierunku zrównoważonego systemu mody. Innovation Stories pozwala nam się rozwijać, jednocześnie tworząc pożądane i trwałe produkty, które mamy nadzieję, że nasi klienci pokochają i będą z nich dumni" – mówi Ann-Sofie Johansson, Creative Advisor w H&M.

Zdjęcia naszych ulubieńców i pozostałych elementów z kolekcji Science Story wraz z cenami możesz zobaczyć w naszej galerii (na górze strony). Pierwsze projekty od H&M Innovation Stories są dostępne w sprzedaży od 18 marca 2021.