Miley Cyrus - droga do gwiazd

Hannah Montana” to bez wątpienia jeden z największych hitów w historii stacji Disney Channel. Serial o nastolatce, która za dnia jest zwykłą uczennicą, a po godzinach przemienia się w gwiazdę muzyki pop, otworzył Miley Cyrus drzwi do wielkiej kariery. Dzięki tytułowej roli w bijącej rekordy popularności produkcji młodziutka aktorka i piosenkarka szybko stała się jedną z największych gwiazd amerykańskiego show-biznesu. Jej single i albumy rozeszły się do tej pory w łącznym nakładzie 75 milionów egzemplarzy. Do tego artystka ma na swoim koncie liczne nagrody za osiągnięcia aktorskie, w tym pięć statuetek Teen Choice. Aż trudno sobie wyobrazić, co by było, gdyby w postać Hanny wcielił się zupełnie ktoś inny...

To one prawie otrzymały główną rolę w serialu „Hannah Montana”

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych zrobiło się głośno o meksykańskiej piosenkarce znanej pod pseudonimem Belinda. Internet obiegła bowiem plotka mówiąca o tym, że pierwotnie to właśnie ona miała otrzymać rolę, która zrobiła z Miley Cyrus światową gwiazdę. Co ciekawe, głos w sprawie tych sensacyjnych doniesień zabrała w końcu Lisa London, która osobiście odpowiadała za skompletowanie obsady serialu „Hannah Montana”.

W odpowiedzi na viralowego tiktoka dyrektorka castingu opublikowała własny filmik, w którym zdementowała doniesienia na temat Belindy.

To ja byłam odpowiedzialna za casting do serialu „Hannah Montana” i to ja odkryłam Miley Cyrus.Chciałam, żeby wszyscy wiedzieli, że, o ile Belinda jest urocza, to nigdy nie była w finałowej trójce potencjalnych aktorek, które mogłyby zagrać główną rolę - wyjaśniła.

Na tym jednak się nie skończyło. Lisa London postanowiła bowiem ujawnić, kto tak naprawdę walczył do samego końca o główną rolę w serialowym hicie Disneya. Okazuje się, że poza Miley Cyrus, było to jeszcze dwie inne aktorki.

To były ostatnie trzy aktorki, które braliśmy pod uwagę spośród ponad 1,2 tys. zgłoszeń - powiedziała szefowa castingu, pokazując zdjęcie dokumentu z finalnych przesłuchań.

Dowiadujemy się z niego, że mało brakowało, a rola Hanny przypadłaby w udziale... Taylor Momsen lub Danielli Monet. Pierwszą z nich znacie doskonale z roli Jenny w oryginalnej wersji serialu „Plotkara” oraz jako wokalistkę rockowego zespołu The Pretty Reckless.

Taylor Momsen starała się o rolę w serialu „Hannah Montana” / fot. Getty Images

Zobacz także:

Z kolei druga z wymienionych aktorek, jak zapewne część z was pamięta, zagrała później w serialu konkurencyjnej stacji Nickelodeon, „Wiktoria znaczy zwycięstwo”.

Daniella Monet prawie dostała główną rolę w serialu „Hannah Montana” / fot. Getty Images

Zaskoczeni?