„Harry Potter” – spotkanie w Hogwarcie po latach

Premiera pierwszego filmu o Harrym Potterze („Kamień filozoficzny”) odbyła się w 2001 roku. Od tamtego momentu w kinach można było zobaczyć osiem obrazów opowiadających o uczniach Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Każdy podbijał rankingi najbardziej kasowych filmów niemal wszędzie na świecie.

Zarówno filmowcy, jak J.K. Rowling (autorka bestsellerowych powieści, na podstawie których powstawały te produkcje), przekonywali, że powstanie kolejnej części serii jest niemożliwe, ale fani na całym świecie czekali cierpliwie. I oto platforma streamingowa HBO Max zrealizowała ich marzenie. Oryginalna obsada „Harry'ego Pottera” ponownie spotka się w magicznym świecie Hogwartu!

20-lecie filmowego „Harry’ego Pottera”: Radcliffe, Grint i Watson znów razem

Program „Harry Potter 20. rocznica. Powrót do Hogwartu” (ang. „Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts”) będzie utrzymany w formule, jaką wykorzystano w produkcji „Przyjaciele: Spotkanie po latach”. Goście będą wspominać realizację serii, powymieniają się anegdotami, opowiedzą o kulisach pracy.

Miłośników i miłośniczki serii bardzo cieszy fakt, że obok siebie znów wystąpią: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley) i Emma Watson (Hermiona Granger). To pierwszy raz od 2011 r. (wtedy na ekrany kin wszedł ostatni film z serii o czarodzieju), kiedy będzie można oglądać ich razem.

Poza tą trójką w niezwykłym reunion wezmą udział będzie można zobaczyć również innych aktorów, którzy grali w „Kamieniu filozoficznym”. Będą to m.in.: Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch. Zabraknie J.K. Rowling, która pojawi się jedynie w materiałach archiwalnych.

„Harry Potter 20. rocznica. Powrót do Hogwartu”: premiera i pierwsza fotografia

Premiera programu „Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts” odbędzie się 1 stycznia 2022 r. na HBO Max (niestety wciąż niedostępnej w Polsce). Równocześnie będzie można przypomnieć sobie wszystkie osiem filmów z serii.

By podgrzać atmosferę, platforma streamingowa opublikowała właśnie pierwszą fotografię z planu. Jasno z niej wynika, że nie będzie to taki zwyczajny dokument. Sceneria w ścisły sposób nawiązuje do serii o młodych czarodziejach. Gdyby nie ubrania, można by odnieść wrażenie, że jesteśmy z nimi ponownie w Gryffindorze.

Zobacz także:

Gdy Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson rozpoczęli swą przygodę z magicznym światem Hogwartu, byli dzieciakami. Na oczach widzów stawali się nastolatkami, a obecnie są dorośli i każde z nich poszło swoją drogą... Z pewnością mają wiele do opowiadania.

„Harry Potter 20. rocznica. Powrót do Hogwartu”: zobacz zwiastun

W oczekiwaniu na reunion „Harry’ego Pottera” zobaczcie najnowszy zwiastun wypuszczony przez HBO Max. W jednej ze scen kamera najeżdża na świeży numer „Proroka Codziennego” (dziennik czarodziejów), a tytuł artykułu z pierwszej strony  brzmi: „Hogwart wita absolwentów”. Koncept trailera polega na przedstawieniu, jak kolejni aktorzy dostają listy z zaproszeniami do szkoły i kierują  się na najsłynniejszy na świecie - peron 9 i ¾. Fajnie?