Harry Styles zachwyca fanów i fanki nie tylko swoim wokalem, ale również stylizacjami. Muzyczna kariera piosenkarza to także swojego rodzaju pamiętnik ewolucji jego stylu. Zestawienie ubrań, w jakich występował po przyjściu do programu „X Factor”, z tymi, które nosi obecnie, pokazuje, że przeszedł bardzo ciekawą, barwną i odważną drogę. Aktualnie Harry Styles sięga po projekty najlepszych domów mody takich jak Gucci czy Alexander McQueen, ale na tym jego modowe wybory wcale się nie kończą. Muzyk nie stawia na popularne metki. Zamiast tego woli nosić ubrania z duszą. Projekt, który ją ma, pochodzi z kolekcji polskiej marki. Sprawdź, która projektantka jest autorką kamizelki Harry’ego Stylesa!

Harry Styles – jak wygląda styl piosenkarza?

Harry Styles zaczął eksperymentować ze swoim stylem jeszcze jako członek „One Direction”. Wtedy noszone przez niego stylizacje były skupione wokół elegancji. Te poważne outfity oscylujące wokół tweedowych marynarek i muszek, najwyraźniej pozwalały mu dojrzewać i to nie tylko dosłownie, ale również w kontekście mody. Potem zerwał z takimi strojami. Zastąpił je bardziej młodzieżowymi T-shirtami i czapkami beanie, po których przyszła kolej na koszule w kratę i kapelusze fedora. Zmienny styl Harry’ego Stylesa na żadnym etapie nie wyglądał jednak na wymuszony. Odzwierciedlał jego aktualne nastroje, podejście do wizerunku scenicznego i nie tylko oraz uzupełniał tworzoną przez niego muzykę. Piosenkarz, już jako solowy artysta, zaczął tworzyć swój własny, oryginalny, eklektyczny styl, który oparł na mieszance lat 70., glam rocka, a także modzie kobiecej. Ta szalona mieszanka sprawiła, że fani i fanki poza piosenkami Harry’ego Stylesa zaczęli uwielbiać także jego styl.

„Wcześniej cały czas nosiłem czerń. Aż zdałem sobie sprawę, że „przebieranki” są przecież częścią show i że dla ludzi, których od zawsze podziwiałem, ubrania były częścią muzyki. Tak miał i Bowie, i Presley.” – podsumował swoją metamorfozę Harry Styles.

Harry Styles – jaką polską markę odzieżową wybrał?

Styl Harry’ego Stylesa nie jest przewidywalny. Piosenkarz potrafi wybrać pozornie zwyczajny element garderoby i uczynić z niego rzecz, która stanie się główny punktem stylizacji. Muzyka w jego modowych wyborach dodatkowo wspierają styliści, którzy mają więcej czasu na zakupy i szukanie ciekawych modeli u niszowych projektantów nawet w innych krajach. Dzięki takiej współpracy w jego outfitach zwyczajny sznur pereł, pstrokata apaszka lub stare spodnie nie są dziełem przypadku, mogą nabrać charakteru i zachwycać. Jeszcze łatwiej jest mu uczynić gwiazdami swoich stylizacji  ubrania, które same w sobie są oryginalne i mogą wzbudzać zainteresowanie. Tak właśnie było w przypadku kamizelki polskiej marki.

Ten konkretny model dla Harry’ego Stylesa wybrał znany stylista gwiazd Harry Lambert. Efekty ich współpracy można było zobaczyć w programie charytatywnym „Stand Up to Cancer” w programie Channel 4. Na nagraniu Harry Styles ubrany w dzierganą kamizelkę ozdobioną kwiatowymi wzorami przygotowuje sobie herbatę. Pomimo że zaprezentowany przez piosenkarza model wygląda jak kolejna perełka vintage, to jest on współczesnym projektem od polskiej marki Kai Kotto. Za którą stoi Paula Kozłowska. Projektantka napisała na Instagramie, że ręce trzęsą jej się tak bardzo, że trudno jej pisać na telefonie. Ponieważ autorka kamizelki niedawno obchodziła urodziny, to wyróżnienie ze stronie stylisty gwiazd i samego piosenkarza, okazało się świetnym prezentem. My życzymy kolejnych takich niespodzianek.

Ręcznie dziergana kamizelka z kwiatowym wzorem to nie jedyny projekt, który można znaleźć w portfolio polskiej projektantki.

„Uwielbiam turkotanie maszyny do szycia i rozprasowywanie szwów, ale szycie zawsze jest dla mnie pracą, druty natomiast wciąż pozostają relaksem.” – powiedziała Paula Kozłowska w rozmowie z Mateuszem Bzówką.

Jeżeli jesteście ciekawi i ciekawe, jak powstają projekty tworzone z pasji, to polecamy odwiedzić instagramowe konto @ kai_kotto_, na którym czekają zdjęcia innych projektów Pauli Kozłowskiej.

 

Zobacz także: