Nie sądziłam, że kiedykolwiek to powiem, ale... styl z lat 2000. powraca – pisałam w kwietniu tego roku. I nie myliłam się. Do łask wróciły: monochromatyczne dresy, tanktopy, jeansowe spódniczki, a nawet spodnie bojówki. Wymieniać można by jeszcze długo. Tym bardziej, że kolejny trend z epoki właśnie przypomniała Dua Lipa, która za sprawą swojej ostatniej stylizacji, przekonuje, że to właśnie tej jednej rzeczy potrzebujecie na wakacjach. No cóż, w życiu bym nie powiedziała, że dam się namówić, by ją założyć, ale skoro sama piosenkarka do tego namawia, może się skuszę. Panie i Panowie, uwaga – czas na hawajskie koszule!

Hawajska koszula – trend na lato 2021

Nie bez powodu, tak zaczęłam ten komunikat. Hawajska koszula ma charakter uniseks, co oznacza, że spokojnie możecie nosić ją na zmianę ze swoim partnerem lub partnerką (no chyba, że będziecie chcieli zachować ją tylko dla siebie, co w pełni rozumiem i szanuję). Tym bardziej, że koszula najczęściej przyjmuje formę oversize. Jest luźna i bardzo wygodna. To między innymi na tym polega właśnie jej fenomen. Sam design może być trochę dyskusyjny – krzykliwe kolory i wzory inspirowane egzotyczną roślinnością albo umaszczeniem dzikich zwierząt nie wszystkim muszą się podobać. Choć w wakacje możemy pozwolić sobie przecież na odrobinę ekstrawagancji. Zwłaszcza na plaży. Dua Lipa udowadnia zresztą, że hawajska koszula świetnie sprawdza się narzucona na kostium kąpielowy. I w tym wydaniu mi też się podoba? Wam również? Poniżej zebrałam modele, które szczególnie wpadły mi w oko.

Dua Lipa w hawajskiej koszuli – Jaki model wybrała?

Wróćmy jednak na chwilę do koszuli Dui Lipy. Gwiazda, która właśnie spędza wakacje w Albanii, wybrała pomarańczowo-żółtą hawajską koszulę marki Lev Tanju, która od 2009 roku ubiera surferów i deskorolkarzy. I piosenkarki, jak widać na załączonym obrazku. Na zdjęciu w koszuli, które Dua Lipa udostępniła na swoim Instagramie przed kilkoma dniami, gwiazda ubrana jest także w multikolorowe, dzianinowe bikini Missoni, surferskie koraliki przy szyi i przeciwsłoneczne okulary, a pod pachą ma torebkę-bagietkę Prady. Same hity sezonu! Najlepiej zresztą zobaczcie same i sami. I zainspirujcie się! Tym bardziej, że podobne hawajskie koszule noszą także Hailey Bieber i J.Lo.