Światowa premiera filmu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” odbyła się 4 listopada 2001 roku, co oznacza, że już za moment minie 20 lat od tego wydarzenia. Pomimo że ówcześni fani i fanki czarodzieja i jego przyjaciół już dorośli, to wielu z nich wciąż darzy ten tytuł ogromnym sentymentem. Po książki o Harrym Potterze sięga też następne pokolenie. Z powodu jego niesłabnącej popularności z okazji jubileuszu przygotowano coś specjalnego. Czteroczęściowy teleturniej zatytułowany „Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses”, w którym uczestnicy podzieleni na drużyny: Gryfindor, Slytherin, Hufflepuff i Ravenclaw sprawdzą się w grze opartej na znajomości książek J.K. Rowling.

„Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses” – prowadząca

Czteroczęściowy teleturniej z udziałem dzieci i młodzieży poprowadzi Helen Mirren.

„Świętujemy 20 lat Harry'ego Pottera z odrobiną przyjaznej rywalizacji” – zapowiedziała w zwiastunie.

Najwięksi entuzjaści Herry’ego Pottera sprawdzą swoją wiedzę w nadziei na zdobycie tytułu mistrza Pucharu Domów. Uczestników od nagrody mają dzielić setki pytań i niespodzianek od gości specjalnych. Nie to jednak jest najważniejsze, bo jak podkreśliła Helen Mirren całość ma się odbyć w przyjaznej atmosferze. W końcu wszystkich uczestników łączy zamiłowanie do Harry’ego Pottera i chęć uczczenia rocznicy premiery pierwszego filmu o przygodach małego czarodzieja.

„Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses” – premiera

Zwycięska ekipa sięgnie po pamiątkowy puchar, jednak głównym celem show nie jest walka o nagrodę, a dobra zabawa z odrobiną magii i specjalnie zaproszonymi gośćmi. Kto nimi będzie? Tego jeszcze nie wiadomo. Być może zobaczymy kogoś z obsady filmu. Harry Potter (Daniel Radcliffe), Hermiona Granger (Emma Watson) i Ron Weasley (Rupert Grint) uświetniliby to spotkanie jak nikt inny i do tego z pewnością zrobiliby ogromny prezent uczestnikom. O tym, kto faktycznie uświetnił magiczną rozgrywkę, dowiemy się już niebawem. Premiera teleturnieju „Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses” jest zaplanowana na 28 listopada na TBS i podczas ACME Night na Cartoon Network. Teleturniej ma być emitowany do 19 grudnia. Później będzie dostępny na HBO Max.

„Harry Potter: Hogwarts Tournament of Houses” – zwiastun

Jak będzie dokładnie wyglądał teleturniej z wiedzy o Harrym Potterze? Wszystkie szczegóły nie są jeszcze znane, ale zwiastun programu, w którym pokazano wybrane sceny, wiele zdradza. Scenografia nawiązuje do murów Hogwartu, w których Harry Potter i inni uczniowie nie tylko przeżyli wiele niezwykłych przygód, ale także zdobywali wiedzę. Tak jak profesorowie sprawdzali ich postępy w nauce, tak teraz prowadząca show będzie weryfikować poziom wiedzy uczestników teleturnieju. Zobacz, jak wygląda nie tylko wnętrze, ale również sama prowadząca i drużyny z przedstawicielami konkretnych domów!