Czy może być lepsza okazja do świętowania od urodzin? Najpewniej nie, jednak poza pretekstem do celebrowania jest to również dobry powód do refleksji i podsumowań. To czas, w którym warto na chwilę się zatrzymać i docenić wszystko to co mamy i co nas otacza – dla jednych może to być bliskość rodziny czy przyjaciół, dla innych dobra praca, a dla jeszcze innych mały ogródek na balkonie, czy odnaleziony po trzech latach złoty zegarek od babci. Nieważne co to jest, ważne, żeby świadomie odblokować w sobie umiejętność odczuwania wdzięczności, która jest niezwykle istotnym elementem dbania o zdrowie psychiczne. To między innymi do tego zachęca nas H&M – do celebrowania małych codziennych rytuałów, do dbania o innych, ale również (a może przede wszystkim) o siebie, o swoje ciało i umysł.

Choć z perspektywy dorosłego człowieka sześć lat istnienia klubu to niewiele to dla takiej marki jak H&M było to wystarczająco dużo czasu na rozwinięcie skrzydeł i naukę wdrażania świadomych wyborów, które korzystnie wpływają na środowisko. Sięganie po materiały wykonane z recyklingu lub pochodzące z bardziej zrównoważonych źródeł, zachęcanie do nadawania ubraniom drugiego życia – H&M dobrze wie, że to jest nasza przyszłość. 

Zmiana jest dobra, bo rozwija. Budowanie świadomości sprawia, że żyjemy coraz pełniej i chętniej dzielimy się z innymi. Wspomnienia traktujemy jak element nas samych, a nie bagaż doświadczeń, które zatrzymują nas w przeszłości. Z tego powodu też nie boimy się nosić rzeczy, które przeżyły już niejedno, a czasem nawet więcej od nas samych. To często o takich przedmiotach mówi się, że mają duszę, podkreślając tym samym ich wyjątkowość i nadając im niejako drugie życie. 

Wygraj udział w urodzinowej sesji Hello H&M Member!

Takie rzeczy doskonale odnajdują się w towarzystwie znacznie młodszych i mniej „doświadczonych”, dlatego wspólnie z H&M chcemy Was zaprosić do konkursu, w którym Waszym zadaniem będzie przesłanie zdjęcia stylizacji z ulubionym ubraniem lub dodatkiem, z którym wiążą się wspomnienia, ciekawa historia lub do którego macie ogromny sentyment. Dodajcie do stylizacji krótki opis, dlaczego to właśnie ten element garderoby wybraliście i jaka wiążę się z nim historia.

Zobacz także:

Do wygrania są niezwykłe nagrody, bowiem laureaci konkursu będą mogli zgromadzić nowe wspomnienia pozując w profesjonalnej sesji zdjęciowej, która zostanie opublikowana na łamach serwisu Glamour.pl. W trakcie sesji zajmą się nimi specjaliści (stylista, makijażysta i stylista fryzur), a redakcja przeprowadzi krótkie wywiady. To oczywiście nie wszystkie niespodzianki! Pozostałe poznasz klikając tutaj i zgłaszając się do konkursu!