Hermès, dom mody założony w 1837 roku w Paryżu przez Thierry’ego Hermèsa, to jedna z najbardziej luksusowych marek dostępnych na światowym rynku. Przykład? Za kultowy już model torebki Birkin, nazwany tak na cześć francuskiej aktorki, piosenkarki i ikony mody Jane Birkin, trzeba zapłacić od 8 do nawet 300 tysięcy dolarów! Między innymi z taką ofertą francuski brand będzie chciał trafić do polskich klientów, gdyż już niebawem otworzy swój pierwszy flagowy butik w naszym kraju. Będzie to już 50 sklep tej marki na świecie. A gdzie powstanie?

Zobacz także: Jessica Mercedes otwiera pierwszy sklep Veclaim! Wiemy, gdzie

Lokalizacja nie mogła być przypadkowa - to wnętrza słynnego Hotelu Europejskiego na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, znajdującego się tuż przy Starym Mieście. Hotel nie tak dawno przeszedł generalny remont i obecnie, oprócz możliwości noclegu, odbywa się tam wiele imprez i branżowych eventów, a co za tym idzie, jest to obecnie bez wątpienia jedna z wizytówek miasta. Pierwszy butik Hermès w Polsce zostanie otwarty późną jesienią, a dokładnie 28 listopada 2019 roku. Za aranżację sklepu odpowiada paryska agencja architektoniczna RDAI. Z kolei za huczne wejście Hermès na polski rynek odpowiadać będzie agencja The Icon Agency, która wesprze markę w debiucie i stworzy dla niej całą strategię. Zajmie się także obsługą PR oraz relacjami z mediami, a w jej showroomie styliści będą mogli wypożyczyć wybrane ubrania i akcesoria.

Nie wiadomo jeszcze, co wejdzie w skład asortymentu butiku. Warto dodać, że sklepy innych marek z wyższej półki, jakie otworzyły się do tej pory w Polsce, czyli Chanel i Dior, ograniczają się do kosmetyków oraz drobnych akcesoriów. Czy Hermès pójdzie o krok dalej? Dowiemy się już wkrótce. 

Zobacz także: Pierwszy butik Chanel w Polsce już otwarty! Podpowiadamy gdzie dokładnie i co można w nim kupić