Uwaga, kolejny idealny materiał na idola nastolatek na horyzoncie (strzeż się, Noah Centineo)! To Hero Fiennes-Tiffin, czyli gwiazda filmu After, który od kilku dni można już oglądać w polskich kinach. O obrazie było głośno na długo przed premierą, gdyż jest to ekranizacja popularnej głównie wśród nastoletnich czytelniczek powieści o takim samym tytule. Jej autorką jest Anna Todd, która nakładem wydawnictwa Gallery Books wydała After w 2014 roku, kilkanaście miesięcy po tym, jak jej dzieło pojawiło się na platformie internetowej Wattpad.

Dlaczego o After od początku było głośno? Ponieważ publikacja Todd to fanfik, czyli historia, w gdzie główny bohater inspirowany jest znaną postacią, idolem. W tym przypadku jest to Harry Styles. Nie jest przypadkiem, że postać grana przez Hero nazywa się więc Hardin Scott, a zatem jego inicjały to H.S. O tym, że 21-latek zagra chłopaka, który zdążył już rozpalić zmysły niejednej nastolatki na całym świecie, dowiedzieliśmy się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy w sieci pojawił się zwiastun filmu. Na ekranie partneruje mu Tessa, czyli Josephine Langford (jej starszą siostra jest Katherine - możecie kojarzyć ją z serialu 13 powodów, gdzie wcieliła się w Hannah Baker). Dla Josephine After to zdecydowanie przełom w dotychczasowej karierze. A dla Hero? Filmowy Hardin ma już kilka ról na swoim koncie, w tym również w jednej z filmowych części Harry’ego Pottera!

Zobacz także: Młodzieżowe filmy podobne do „Do wszystkich chłopców, których kochałam”. Sprawdźcie, co warto obejrzeć!

Hardin Fiennes-Tiffin – kim jest Hardin Scott z After? Wszystko, co powinniście wiedzieć o młodym aktorze

Widzieliście go w filmie Harry Potter i Książę Półkrwi, ale mogliście już o tym zapomnieć

Tak, Hero zagrał w filmie Harry Potter i Książę Półkrwi. Jeśli widzieliście ten film, a mogło być to już jakiś czas temu, bo obraz miał swoją premierę dekadę temu, możecie nie pamiętać, kim był jego bohater. Otóż Hardin wcielił się w postać Toma Riddle’a. Co więcej, spotkał się na planie filmu ze swoim wujkiem, grającym…

Fiennes? To nazwisko zobowiązuje

… oczywiście Voldemorta. Jeżeli zastanawialiście się wcześniej, czy w przypadku Hero i Ralpha Fiennesa zbieżność nazwisk jest przypadkowa, już wiecie, że nie jest. Oznacza to, że wujkiem Hero jest również Joseph Fiennes, brat Ralpha. Ich siostrą jest Martha Fiennes, mama Hero, brytyjska pisarka i reżyserka. A ojciec, George Tiffin to z kolei operator filmowy. 21-latek ma więc prawdziwe autorytety dosłownie na wyciągniecie ręki. Mamy nadzieję, że korzysta z ich rad i uwag.

Hero ma też rodzeństwo z aktorskimi aspiracjami. Młodsza siostra, 17-letnia Mercy zagrała w filmie Księżna z Keirą Knightley i… Ralphem Fiennesem w rolach głównych. Najstarszy z całego rodzeństwa jest zaś Titan Nathaniel.

O jedną z ról Hero walczył z… Harrym Stylesem!

Życie, a zwłaszcza aktora, potrafi pisać niezłe scenariusze. Hero brał udział w przesłuchaniach do filmu Dunkierka Christophera Nolana. Podobno siostrzeniec Ralpha Fiennesa walczył o rolę, która ostatecznie przypadła w udziale… Harry’emu Stylesowi (ten zresztą zebrał za nią całkiem niezłe recenzje). A to oznacza, że Hero przegrał walkę o rolę z kolesiem, którego teraz przecież gra w filmie After. Masz ci os!

Zobacz także: Harry Styles produkuje serial, inspirowany swoim życiem! Wiemy, kto w nim zagra!

Zagrał w jednym z seriali Netflixa i raczej na pewno tego nie odnotowaliście

Chodzi o produkcję Safe z zeszłego roku z Michaelem C. Hallem w jednej z głównych ról. Hero zagrał tam Ioana Fullera. W naszym kraju serial ten nie cieszył się zbyt wielką popularnością, ale nie zdziwilibyśmy się, gdyby właśnie teraz ilość odtworzeń diametralnie wzrosła. Spokojnie, Safe ciągle można obejrzeć na platformie.

Niezły z niego… model

Hero w jednym z wywiadów przyznał, że gdyby nie rodzinna mocno związana z branżą filmu, raczej nie zostałby aktorem. A o tym, że chce nim być, wiedział na sto procent po tym, jak zagrał w filmie Harry Potter i Książę Półkrwi. Gdyby jednak nagle zmienił zdanie, z pewnością nie narzekałby na oferty pracy w roli modela! Hero pozował do kilku sesji zdjęciowych, m.in. dla magazynu Wonderland. Co ciekawe, aktor stanął przed obiektywem polskiego fotografa, Bartka Szmigulskiego. Ale to nie wszystko, bo z kolei za makijaż Hero do tej samej sesji odpowiadał jeden z najlepszych rodzimych makijażystów, choć pracujący głównie za granicą, Adrian Świderski. Hero Fiennes-Tiffin ma też na koncie debiut na wybiegu podczas pokazu Dolce&Gabbana, a także udział w kampanii wiosna-lato 2018 włoskiego domu mody. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@dolcegabbana SS18 

Post udostępniony przez Hero Fiennes Tiffin (@hero_ft) Sty 5, 2018 o 11:44 PST

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@wonderland @smiggi @prada

Post udostępniony przez Hero Fiennes Tiffin (@hero_ft) Sty 30, 2019 o 7:20 PST

Hero Fiennes-Tiffin to zdeklarowany singiel!

Tak, Hero jest wolny! W jednym z wywiadów aktor wyznał, że do tej pory nie miał jeszcze okazji nazwać kogoś „swoją dziewczyną” i ciągle czeka na swoją Tessę. Jakieś chętne?