W zapachach drzemie niezwykła moc. Najlepsze nosy świata komponując kolejne perfumy skupiają się zatem nie tylko na tym, żeby były przyjemne w odbiorze, ale dodatkowo też szukają nut, które są w stanie tchnąć w nie odrobinę magii. Z tego powodu możemy dzielić flakony, a dokładnie ich zawartości, nie tylko przez pryzmat dominujących akordów, ale również wszystkiego co się za nimi kryje. Ostatnio zaintrygowały nas magnetyczne perfumy, które mają zdolność przyciągania jak magnes. Innym razem zainteresowały nas zapachy, w których można się zakochać od pierwszego powąchania i poczuć znacznie więcej niż tylko ich obecność. Jeszcze innym razem wskazaliśmy perfumy, które są jak wehikuł czasu i potrafią przywoływać piękne wspomnienia. Na tym jednak nie koniec. Dziś interesują nas hipnotyzujące perfumy. Kompozycje zapachowe, które porywają i mogą pozwolić nam oderwać się na chwilę od rzeczywistości lub zawładnąć cudzymi zmysłami. Wybraliśmy aż 7 propozycji, które tak mocno trafiają w nosy, że są w stanie wprowadzić wręcz w lekki trans.

Hipnotyzujące perfumy – Dior Hypnotic Poison

Dior Hypnotic Poison to jeden z tych zapachów, którego działaniu trudno się oprzeć. Najlepiej po prostu dać mu się ponieść. Już sam flakon ma zwiastować to, co czeka na nas w jego wnętrzu. Kształt zakazanego owocu ma podkreślać, że kusi nie bez powodu i trzeba przyznać, że ten zamysł twórców faktycznie ma swoje odbicie w kompozycji. Zapach hipnotyzuje i oczarowuje od pierwszej chwili, a wszystko to za sprawą mieszanki, która bazuje na kontrastach. Zmysłowe nuty wanilii i gorzkiego migdału łączą się z jaśminem i akordami drzewa sandałowego. Nuty anyżu i piżma dodatkowo wzmacniają ten elektryzujący zestaw, który potrafi zaczarować.

Hipnotyzujące perfumy – Berries&Co. Secrets

Jaki sekret skrywa flakon z perfumami Berries&Co. Secrets? Nazwa, która jasno informuje nas o pewnej tajemnicy zamkniętej w butelce, nie jest pustą obietnicą. Tej kompozycji można dać się porwać. Jej hipnotyzujące działanie potrafi oderwać od rzeczywistości i przenieść w różne miejsca, za którymi na co dzień możemy tęsknić. Zapach otwiera kompozycja przypraw w towarzystwie świeżego owocu bowiem kardamon, szafran i gałka muszkatołowa zostają przełamane aromatem mandarynki. Potem przenosimy się do kwiatowego ogrodu, gdzie znajdziemy różę, jaśmin i kwiat pomarańczy. Na koniec trafiamy natomiast na rajską wyspę i niczym promieniami słońca ogrzeje nas pudrowość drzewa sandałowego, wanilii i ambry.

Hipnotyzujące perfumy – Versace Crystal Noir

Woda perfumowana Versace Crystal Noir to kompozycja, która ma zapewnić noszącej je osobie, a także wszystkim z jej otoczenia, magiczne przeżycie. Z tego powodu zniewalająca zmysły kompozycja o hipnotyzującej mocy musiała zostać stworzona nie tylko jako kolejny przyjemny dla nosa zapach, ale coś znacznie więcej. Jakie kroki podjął w tym celu Antoine Lie, który jest mistrz perfumiarstwa? Po raz kolejny we flakonie z hipnotyzującymi perfumami możemy wyczuć wiele przypraw. Na wstępie zmysły rozgrzewa imbir, korzenne nuty kardamonu i pikantny pieprz. Następnie do głosu dochodzą gorzkawy kwiat pomarańczy, gardenia i piwonie. Bazą dla całości jest drzewo sandałowe wsparte piżmem i ambrą.

Hipnotyzujące perfumy – Paco Rabanne Pure XS For Her

Istnieją też perfumy, z pomocą których zahipnotyzujesz nie tyle siebie, co ludzi wokół. Jednym z zapachów, któremu przypisuje się taką moc, jest woda perfumowana Paco Rabanne Pure XS For Her. Zamknięta we flakonie, który oplata złoty wąż, ma wodzić na pokuszenie. Wszystko za sprawą eksplozji zmysłów, która następuje po zetknięciu się z nią. Oczarowuje w taki sposób, że po prostu nie da się zapomnieć osoby, która nosi ten zapach. Na wstępie dzieje się to za sprawą słodkiej wanilii, niecodziennego aromatu popcornu i odurzających akordów ylang-ylang. Następnie do głosu dochodzi brzoskwinia, a wraz z nią kwiat pomarańczy i kokos. Całość bazuje na drzewie sandałowym, które samo w sobie ma niezwykłą moc. Perfumy z nim sprowadzają lawinę komplementów.

Hipnotyzujące perfumy – Yves Saint Laurent Opium

Istnieją uzależnienia, których nigdy nie będziesz chciała się pozbyć. Jednym z nich jest woda toaletowa Yves Saint Laurent Opium. Ten zapach potrafi zahipnotyzować i sprawić, że bez niego czegoś będzie nam brakować. Najpierw kusi zmysły zniewalającym połączenie świeżych cytrusowych nut bergamotki i mandarynki z subtelną konwalią. Następnie rozkwita bukietem goździków i jaśminu z dodatkiem mirry. Dopełnieniem zapachu jest orientalna mieszanka rozgrzewającej ambry, słodkiej wanilii i egzotycznej paczuli.

Hipnotyzujące perfumy – Mugler Alien

Woda perfumowana Mugler Alien to jeden z tych zapachów, które są w stanie przenieść nas do zupełnie innego świata. Tajemnicza i magiczna kompozycja może zahipnotyzować niemal każdego, kto ją poczuje. Na wstępie tego zapachu zamkniętego w fioletowym flakonie są wyczuwalne kwiaty jaśminu. Następnie do głosu dochodzi rozgrzewające drzewo kaszmirowe. Bez znaczenia dla odbioru całości nie jest także baza, która dostarcza kolejnych zmysłowych wrażeń za sprawą korzennej ambry.

Zobacz także:

Hipnotyzujące perfumy – Lancôme Hypnôse

Lancôme Hypnôse to woda perfumowana, która ma wprowadzać wręcz w trans ludzi z naszego otoczenia. Hipnotyczne zdolności tych perfum rozpatruje się przede wszystkim w kontekście uwodzicielskich możliwości noszącej je kobiety. Ten zapach jest jak sidła, z których ciężko się uwolnić. Dogłębnie zniewala zmysły. Drzewny, orientalny zapach oferuje magiczne połączenie nut męczennicy, które przenikają do kwiatowego serca kompozycji wypełnionego subtelnym jaśminem i odurzającą gardenią. Drzewna baza należy do wetywerii z nutami ziemnymi oraz słodkiej i rozgrzewającej wanilii.