Książka Historia Mademoiselle Oiseau opowiada historię kobiety i dziewczynki mieszkających w samym sercu Paryża. Elegancka Mademoiselle Oiseau mieszka na ostatnim piętrze starej kamienicy, a tuż pod nią dziewięcioletnia Isabella, dziewczynka tak zwyczajna, że aż niewidzialna. Pewnego dnia po powrocie ze szkoły Isabella naciska zły guzik windy i przez pomyłkę wjeżdża do mieszkania panny Oiseau… Tak zaczyna się historia pewnej niezwykłej, pełnej magii i przygód, przyjaźni.

Mademoiselle Oiseau to pięknie zilustrowana opowieść o przyjaźni, marzeniach, dorastaniu i paryskiej modzie. Autorką jest Andrea de La Barre de Nanteuil, która zawodowo zajmuje się modą jako specjalistka PR. Ilustracje do książki stworzyła Lovisa Burfitt, jedna z najzdolniejszych współczesnych skandynawskich ilustratorek. 

Przeczytajcie kilka poniższych komentarzy na temat Mademoiselle Oiseau, a z całą pewnością zamarzycie, aby mieć ją w swojej domowej biblioteczce z zakładką moda: 

"Ta opowieść dzieje się w Paryżu, jest przebogato ilustrowana, a inspiracji autorkom dostarczyło życie i moda w stolicy Francji" - Ingalill Mosander, „Aftonbladet”.

"Ponadczasowa, podobna do marzenia sennego książka – czytać ją to jakby rozpostrzeć nad głową jej okładkę i zniknąć w innym świecie" - Andreas Palmaer, „Dagens Nyheter”.

"Pełna uroczych ilustracji saga o przyjaźni, która połączyła małą dziewczynkę z kobietą żyjącą poza czasem ze swoimi kocimi i ptasimi przyjaciółmi w luksusowym i fantazyjnym apartamencie w Paryżu, w którym czas jakby się zatrzymał. To książka o życiu, miłości i marzeniach" - „Västerås Tidnin".

"Pomysłowe rysunki Lovisy Burfitt podkreślają francuskość przedmiotów i osób, ba, czynią je nawet jeszcze bardziej francuskimi niż są. Rozkwitające rośliny, balkony i biżuteria – to prawdziwa rozkosz dla tych, którzy lubią czasem poszperać w zakurzonych babcinych szufladach" Stina Nylén, „Göteborgsposten”.