Każda osoba jest wyjątkowa, wszyscy jesteśmy równi a różnorodność to nasz siła. Ale chyba można pokusić się o stwierdzenie, że tym, co nas łączy, jest miłość do dobrych historii. Na ich opowiadaniu opiera się nasze społeczeństwo. One potrafią pięknie łączyć! Storytel wiec coś na ten temat i zdecydowanie umie dobre historie rozpoznać, dbając przy tym o różnorodność.

#weekenddumy w Storytel

Dlatego już w ten weekend Storytel stanie się w widoczny sposób bardziej kolorowy. #weekenddumy to akcja wyróżnienia w katalogu platformy tęczowych historii. Tag #LGBTQ grupuje kilkadziesiąt tytułów, w języku polskim i angielskim - od klasyki, jak Portret Doriana Greya, przez reportaż, opowieści fantastyczne, aż do produkcji Storytel Original, Ślepa miłość.

O czym opowiada „Ślepa miłość” Michała Smyka? 

Fabuła autorstwa Michała Smyka, czytana przez Macieja Kowalika i Filipa Kosiora, to opowieść o odnajdywaniu siebie, zarówno w kontekście własnej tożsamości, jak i bycia w związku, ale również w nowym świecie, jakim dla głównego bohatera jest rzeczywistość po utracie głosu. Bohaterami są Kornel i Mikołaj, którym los rzuca pod nogi ogromne wyzwanie, i których miłość może zostać przez nie przygnieciona, albo rozkwitnąć na nowo.

Ślepa miłość to pierwsza polska oryginalna produkcja audio, która porusza tematykę LGBTQ+, przy okazji zwracając uwagę na inny problem, jakim jest wykluczenie ze względu na niepełnosprawność. 

materiały prasowe

Do współpracy przy oprawie wizualnej Storytel zaprosiło Angelinę Stasiak, która przygotowała graficzną interpretację do audiobooka Ślepa miłość oraz identyfikację akcji #weekenddumy. 

Historie mają dawać nam przyjemność i umilać nam czas, ale mają również siłę, by zainspirować nas do refleksji. Taka idea przyświeca nam w #weekenddumy. Pod #LGBTQ znajdzie się natomiast wystarczająco tytułów, by móc ich słuchać przez długie miesiące, nie tylko w czerwcu.

Zobacz także: