Na pewno pamiętacie i uwielbiacie tak jak my „Hokus pokus”. Film naszego dzieciństwa. Premierę miał w 1993 roku. Miejsce akcji? Salem. Obsada? Wymarzona Sarah Jessica Parker (Sarah), Bette Midler (Winifred) i Kathy Najimy (Mary) jako siostry Sanderson, które zostają przypadkowo przywrócone po altach do życia prze grupę niefrasobliwych dzieciaków. Oczywiście w Halloween. Choć film nie zachwycił od razu, to z roku na rok zyskiwał na popularności aż w końcu osiągnął status kultowego. Teraz czeka nas jego kontynuacja. My czekamy z podekscytowaniem, choć w sieci głosy są mieszane. Cóż, wkrótce się przekonamy, czy „Hokus pokus 2” dorówna pierwowzorowi. Póki co możemy zobaczyć trailer. 

„Hokus pokus 2” – zapowiedź kontynuacji hitu z 1993 roku

O tym, że ruszają prace nad kontynuacją filmu „Hokus pokus” dowiedzieliśmy i dowiedziałyśmy się w 2020 roku. 10 grudnia na oficjalnym koncie Disney+ poinformowano, że halloweenowy klasyk z 1993 roku doczeka się drugiej części.

„Hokus pokus 2” – obsada i twórcy / twórczynie

Przez jakiś czas nie było jednak wiadomo, czy nasze ulubione wiedźmy powrócą. Kiedy Sarah Jessica Parker zabrała głos na ten temat można było odetchnąć z ulgą. W rozmowie z Entertainment Weekly oznajmiła:

Chyba nikt z naszej ekipy nie podejrzewał, że „Hokus pokus” będzie miał tak długie życie, że stanie się kultową produkcją. To cudowne, że ludzie mówią mi ciągle, że to ważny dla nich film, że oglądali go w dzieciństwie i wciąż do niego wracają!

Z ulgą odetchnąć można było jednak w zupełności, kiedy Bette Midler zamieściła w swoich mediach społecznościowych post, który miał być jednoznacznym potwierdzeniem, że "stare" czarownice powróciły na plan w pełnym składzie.

Do obsady dołączyły też nowe gwiazdy, wśród nich Tony Hale, Sam Richardson i Hannah Waddingham. Tak, Hannah Waddingham z „Gry o tron” i Ted Lasso. Super!

Za reżyserię „Hokus pokus 2” odpowiada Anne Fletcher („27 sukienek”, „Narzeczony mimo woli”). Z kolei Adam Shankman powraca jako producent wykonawczy.

„Hokus pokus 2” – fabuła

Odpowiednie czary sprawiły, że znamy też zarys fabuły. W „Hokus pokus 2” trzy dziewczyny przypadkowo sprowadzają siostry Sanderson z powrotem do współczesnego Salem i muszą wymyślić, jak powstrzymać czarownice, które oczywiście polują na dzieci.

Zobacz także:

„Hokus pokus 2” – zwiastun, który was oczaruje

Ten kot, ten motyw muzyczny i to trio! CZEKAMY!

„Hokus pokus 2” – gdzie oglądać

Na platformie Disney+, która już jest dostępna w Polsce.

„Hokus pokus 2” – data premiery

Produkcja weszła na plan „Hokus pokus 2” jesienią 2021 roku. I jak się okazuje już 30 września 2022 roku premiera! Zapamiętajcie tę datę! Wtedy właśnie wiedźmy wracają!

„Hokus pokus 2” – plakat

materiały prasowe