Efekt WOW, czyli design inspirowany zorzą polarną

Honor 10 na polskim rynku pojawił się zaraz po premierze, która odbyła się 15 maja w Londynie. Zanim wrócimy do sztucznej inteligencji, którą w nim zastosowano, przyjrzyjmy się jego ciekawemu designowi. "10-tka" mieni się różnymi odcieniami inspirowanymi zorzą polarną. Celem projektantów marki było stworzenie takiego modelu, którego kolor będzie nieoczywisty, zmienny. Jak usłyszeliśmy w Londynie wymagało to wielu godzin pracy designerów i inżynierów, testów, ponownych prób. Jednak udało się. tzw. „Aurora glass”, składająca się z 15 ultra cienkich, nakładanych na siebie warstw szkła dała oszałamiający efekt. Nowy model Honor dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: Phantom Blue, Phantom Green, Midnight Black i Glacier Grey. To uczta dla wszystkich ceniących design entuzjastów oraz przede wszystkim ukłon w stronę kobiet, które uwielbiają zjawiskowe obudowy. 

Sztuczna inteligencja w aparatach Honor 10

Przejdźmy teraz do technologii, która sprawia, ze zdjęcia robione telefonem Honor 10 są jeszcze ładniejsze. Na czym właściwie polega zastosowanie sztucznej inteligencji w aparacie fotograficznym? Technologia Semantycznej Segmentacji Obrazu Honor potrafi doskonale rozpoznać i zlokalizować różnorodne obiekty znajdujące się w kadrze, takie jak np. niebo, rośliny, ludzi i wodospad. Znacznie przewyższa to możliwości innych aparatów rozróżniających jedynie postać i tło. Technologia sztucznej inteligencji Honor 10 w czasie rzeczywistym identyfikuje ponad 500 scenerii w 22 kategoriach i dostosowuje parametry ekspozycji do każdego zdjęcia działając jak profesjonalna cyfrowa lustrzanka.

Sztuczna inteligencja steruje zarówno tylnym, głównym aparatem wyposażonym w podwójny obiektyw,  jak i przednim, tzw. selfie camera. Każda z kamer wyposażona została w różne tryby fotografowania, które ułatwiają uzyskanie pożądanego efektu. Dla perfekcyjnych zdjęć, którymi chętnie dzielimy się z bliskimi w mediach społecznościowych. 

 
 

Jakie funkcje Honor 10 warto przetestować?

  • Landscapes to jeden z trybów głównego aparatu. Analizując scenerię i identyfikując obiekty w kadrze w czasie rzeczywistym, Honor 10 automatycznie dobierze najlepsze parametry zdjęcia, czyniąc z fotoamatora zawodowca. Zdjęcia zrobione Honor 10 zachwycają wiernym odwzorowaniem barw i niezwykle żywą ekspresją.
  • Pyszne jedzenie? Zawsze! Lubimy nie tylko jeść, ale także robić zdjęcia pysznego jedzenia. Dlatego tryb fotografowania potraw – Yummies – był jednym z pierwszych, których uczono sztuczną inteligencję Honor 10. Identyfikacja obiektów i automatyczny dobór najlepszych parametrów zdjęcia zadbają o to, żeby fotografowane potrawy wyglądały niezwykle apetycznie.
  • Z trybu Portrait skorzystamy fotografując naszych bliskich. Algorytmy analizujące obraz w czasie rzeczywistym zadbają o dobór najlepszych parametrów ekspozycji, aby nasze portrety były zawsze ostre i wyraźne. W portretowym arsenale mamy do dyspozycji efekt bokeh, czyli artystyczne rozmycie tła oraz efekty poprawy tonacji skóry. Honor 10 w trybie portretowym dba także o inteligentną kompozycję zdjęcia. Po rozpoznaniu twarzy aparat automatycznie ustala pozycję i skalę obiektu w odniesieniu do drugiego planu, a następnie profesjonalnie kadruje obraz do najlepszych proporcji.  Pamiętajmy, że wyjątkowe portrety powstają dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Z Honor 10 i funkcją Portrait lighting w każdych warunkach stworzysz idealny portret. Do wyboru masz kilka efektów, m.in.: oświetlenie miękkie, oświetlenie typu butterfly, oświetlenie sceniczne i klasyczne.

Sztuczna inteligencja steruje również przednim aparatem telefonu o rozdzielczości 24MP, dzięki czemu Honor 10 może stać się twoim inteligentnym kompanem do selfie.

  • Tryb portretowy, znany z głównego aparatu, dostępny jest również dostępny w menu przedniego aparatu Honor 10. Obsługuje on funkcję trójwymiarowego rozpoznawania twarzy mapującą ponad 100 punktów twarzy na poziomie pikselowym. Umożliwia to niezwykle szczegółową analizę obiektu i lepszą niż kiedykolwiek optymalizację oświetlenia. Algorytm rozjaśnia obszar czoła, nosa i kości policzkowych (strefa T), przyciemniając nieco skórę na policzkach i w okolicach nosa. Dzięki temu selfie w trybie portretowym są bardziej naturalne i ekspresyjne. Honor 10 robi selfie tak, jakbyśmy robili je w lustrze, eliminując wszelkie zniekształcenia.
  • jakość zdjęć przy słabym oświetleniu zadba z kolei funkcja inteligentnego rozświetlania 4-in-1 light fusion, z którą otrzymamy jasne, ostre i dynamiczne zdjęcia w każdych warunkach.
  • Z Honor 10 każde warunki oświetleniowe są idealne, a zdjęcia nim wykonane wyglądają, jak te z profesjonalnego studia. Użytkownik chcący stworzyć wyjątkowe portrety może korzystać z wielu efektów portrait lighting.
  • Dzięki Honor 10 groufie stało się w końcu groufie z prawdziwego zdarzenia, a nie tylko „grupowym selfie z rozmytym tłem”. Zaawansowane i niezwykle precyzyjne algorytmy rozpoznawania twarzy gwarantują, że wszystkie twarze na naszym groufie zrobionym przednim aparatem Honor 10 będą jasne i wyraźne, a efekt bokeh niezwykle realistyczny.