Nieprzypadkowo wypady do lasu kojarzą się z relaksem, spokojem i odnajdywaniem równowagi. Przebywanie wśród drzew wpływa pozytywnie na ludzki organizm i sprawia, że czujemy się lepiej. To, co nas otacza, bezpośrednio na nas oddziałuje. Rośliny, warunki atmosferyczne, inne osoby: to wszystko ma na nas duży wpływ.

Tzw. horoskop drzewny wywodzi się z horoskopu celtyckiego i ma swoje początki w starożytności. Około dwóch tysięcy lat temu stworzyli go druidzi i mędrcy żyjący wśród drzew, obserwujący bacznie wszystko, co wokół nich się działo. Od ruchu gwiazd po rozwój fauny i flory. To właśnie druidzi wierzyli, że każdy człowiek ma swojego opiekuna w postaci drzewa.

Jak go odnaleźć? Nic prostszego, poszczególne drzewa są przyporządkowane konkretnym datom. Wystarczy znaleźć to, które pasuje do twojej daty urodzenia. Być może wiedza ta okaże się kluczowym kryterium w decyzji, jakie pierwsze drzewo zasadzisz w swoim ogrodzie?

Horoskop celtycki: jabłoń

Jabłoń odpowiada za osoby urodzone między Wigilią 24 grudnia a 1 stycznia oraz między 25 czerwca a 5 lipca.

Jest to drzewo pasujące do osób delikatnych i pełnych uroku osobistego. Kierujących się uczuciami i nie potrafiących żyć bez miłości. Taka osoba jako partner/partnerka jest wierna, lojalna i zakochana bezgranicznie. Pomocna i życzliwa przejmuje się losem innych. Jabłoń beztrosko żyje z dnia na dzień. Posiada wiele talentów, umiejętności i zainteresowań.

Horoskop celtycki: jodła

Urodzeni między 2 a 11 stycznia oraz między 5 a 14 lipca.

Zobacz także:

Wyjątkowa inteligencja, pewność siebie i wyniosły sposób bycia. To jedne z charakterystycznych cech ludzi pod patronatem jodły. Bardzo często również uważają się one za kogoś lepszego. Potrafią być kapryśne i uparte. Niesamowicie ambitne, pracowite i wytrwałe w dążeniu do celu, co ułatwia im osiąganie sukcesów. Świadome swoich zalet i umiejętności jodły nie dają się oszukać. Duże znaczenie ma dla nich pozycja w społeczeństwie. Często są egoistyczne.

Horoskop celtycki: wiąz

Wiąz to drzewo przypisane w horoskopie celtyckim do urodzonych w dniach od 12 do 24 stycznia oraz od 15 do 25 lipca.

Wiąz cechuje radosny styl bycia i praktyczne podejście do życia. Człowiek urodzony w tym czasie według horoskopu celtyckiego jest pomocny, pracowity i potrafi się poświecić, natomiast w relacjach z ludźmi może sprawiać wrażenie władczego i dyrygującego. Niezależnie od sytuacji zachowuje spokój i prawie nigdy nie opuszcza go poczucie humoru. Często ma problemy ze zdrowiem mimo, że imponuje swoją sylwetką i trybem życia. Zaraża ludzi optymizmem i ma wiele cech osoby, za którą chcą podążać tłumy. Znajomi chętnie chcą spędzać z nim czas. Charakteryzuje go szlachetność. W kwestiach sercowych jest lojalny, wie czego chce i poświęca się bezgranicznie. Nie jest jednak wirtuozem, jeżeli chodzi o romantyzm.

Horoskop celtycki: jałowiec

Jest to patron osób urodzonych miedzy 25 stycznia a 3 lutym oraz tych, którzy swoje urodziny obchodzą między 26 lipca a 4 sierpnia.

Jałowce to osoby bardzo energiczne i optymistycznie nastawione do świata. Mimo swojego roztargnienia są bardzo lubiane przez innych. Zawsze wyciągają pomocną dłoń i są słownym typem ludzi. Nie lubią być w centrum uwagi, natomiast bardzo chętnie spędzają czas wśród znajomych.

Jałowce cieszą się tym co dostają od życia. Nie narzekają i potrafią żyć skromnie. Pieniądze i sława to zdecydowanie nie ich priorytety. Nie chcą uczestniczyć wkorporacyjnym wyścigu szczurów. Mają predyspozycję artystyczne i lubią zawody oparte na dokładności oraz staranności.

Przez to, że jałowce doceniają to co mają i nie gonią za wszelką cenę za tym, by mieć więcej niekiedy dla innych wydają się mało atrakcyjne. Odbierane jest to jako brak ambicji. Ciężko im znaleźć prawdziwą miłość. W związkach są bezinteresowne i uczynne, dlatego z odpowiednią osobą są w stanie stworzyć szczęśliwą relację.

Horoskop celtycki: topola

Topola to drzewo, które opiekuje się osobami urodzonymi od 4 lutego do 8 lutego oraz od 5 do 13 sierpnia.

Charakterystyczne dla topoli jest pesymistyczne podejście do życia i wyjątkowo duża wrażliwość. Mimo że topola potrafi w niektórych sytuacjach odnaleźć spokój, to wewnętrznie, prawie ciągle się zamartwia. Boi się o swoją przyszłości i smuci ją ludzkie przemijanie. Potrafi zapomnieć o problemach i wewnętrznych przemyśleniach wyłącznie w pracy.

Jest duża szansa, że wykonywanie odpowiedniego zawodu pozwoli jej na spełnianie się i poprawę nastawienia do codzienności. Praca w tym przypadku nie jest kwestią głównie pieniędzy, ponieważ topole nie są materialistami. Wykonywany zawód daje im ukojenie i spełnienie, jeśli jest im dane robić to, co kochają.

Osobom urodzonym w powyższym przedziale miesięcy ciężko utrzymać związek, ponieważ lubią być niezależne. Nie preferują być same, mimo to bardzo trudno przychodzi im funkcjonowanie w relacji. Są atrakcyjne i mają dużo wdzięku. Unikają bycia w centrum zainteresowania.

Horoskop celtycki: sosna

Urodzeni w lutym od 19 do 29 oraz od 24 sierpnia do 2 września to osoby, których drzewnym opiekunem jest sosna. Co cechuję sosnę?

Jest najlepszą przyjaciółką i zawsze wyciągnie pomocną dłoń. Kocha siebie taką jaka jest i nie kryje się z tym. Nietuzinkowa, empatyczna i dobrze zorganizowana, co pomaga jej odnosić sukcesy w życiu zawodowym. Ceni sobie czystość i lubi otaczać się ładnymi rzeczami. Zwraca uwagę na ubiór, lubi się stroić.

Nie jest łatwo stworzyć z nią relację, ponieważ dobrze czuje się we własnej przestrzeni i nie lubi jak ktoś coś w niej próbuje zmienić.

Horoskop celtycki: wierzba

Odpowiada za osoby urodzone od 1 do 10 marca oraz od 3 do 12 września.

Wierzba to osoba piękna, która łączy w sobie wiele cech decydujących o bardzo dużej atrakcyjności. Jest również zmienna i potrafi mieć humorki, dlatego nie jest łatwym partnerem. Stawia sobie wiele wyzwań i próbuje nowych rzeczy, jednak przez swój słomiany zapał często nie jest w stanie w pełni zrealizować swoich założeń.

Horoskop celtycki: lipa

Urodzeni między 11 a 20 marca oraz 13 a 22 września. Jaka jest lipa?

Słabo radzi sobie ze stresem, dlatego stara się unikać sytuacji, w których nie czuje się komfortowo. Przez to często odpuszcza i traci na tym jej życie zawodowe. Przyjazna i uprzejma dla innych, raczej stojąca z boku i nie rzucająca się w oczy.

W relacjach partnerskich bardzo zazdrosna, natomiast również lojalna i oddana. Lubi przebywać w gronie najbliższych, ponieważ czuje się tam dobrze. Nie przepada za nawiązywaniem nowych znajomości.

Horoskop celtycki: dąb

Dąb patronuje tylko osobom urodzonym 21 marca. Jaki według horoskopu celtyckiego jest człowiek dąb?

Typ wojownika twardo stąpającego po ziemi. Stawia sobie cele i robi wszystko, aby je osiągnąć. Nigdy nie odpuszcza. Jest trudny i bezkompromisowy w relacjach z innymi ludźmi. Ceni sobie szczerość w związku i nie boi się mówić o swoich uczuciach.

Horoskop celtycki: leszczyna

Leszczyna jest opiekunem osób, które urodziły się w dniach od 22-31 marca, jak również tych osób, które urodziny obchodzą między 24 września a 3 października.

Ogromny urok osobisty to jedna z głównych cech leszczyny. Bardzo mocno przeżywa, gdy komuś dzieje się krzywda. Zawsze chętna/chętny do pomocy. Ma predyspozycje do bycia dobrą matką/ojcem, ponieważ ma świetną intuicję. To pomaga jej również w rozpoznawaniu intencji innych osób.

Horoskop celtycki: jarzębina

Od 1 do 10 kwietnia oraz od 4 do 13 października.

Ma niesamowity dryg do prac manualnych i plastycznych. Z pozoru może wydawać się słabą psychicznie osobą, jednak w sytuacjach kryzysowych wykazuje się duża determinacją i umiejętnością radzenia sobie ze stresem. Cechuje ją duża inteligencja i odporność na przykre bodźce zewnętrzne. Każdy problem traktuje jak wyzwanie.

Horoskop celtycki: klon

Od 11 do 20 kwietnia oraz od 14 do 23 października.

Poczucie humoru i duża ciekawość świata to jedne z głównych cech przedstawicieli klonu. Kolejne co może wyróżnić te osoby to według kalendarza celtyckiego przykuwanie uwagi do mody i ubioru. Klon jest bardzo żywiołowy. Wszędzie go pełno, lubi towarzystwo i to kiedy na nim skupia się uwaga. Co  chwile ma nowe pomysły i plany na przyszłość, jednak przez swój słomiany zapał często z ich realizacją nie bywa tak kolorowo.

Horoskop celtycki: orzech

Od 21 do 30 kwietnia oraz od 24 października do 4 listopada.

Osoby spod znaku orzecha są wybitnymi jednostkami. Cechuje je inteligencja, ambicja i nieprzeciętna pracowitość. To ludzie, którzy są stworzeni do wyjątkowych dokonań. Świetnie nadają się do zarządzania zespołami, natomiast w bliższych relacjach mają duże problemy. Sporo wymagają od siebie, ale również od partnera lub partnerki, co często powoduje konflikty.

Horoskop celtycki: grab

Od 4 do 13 czerwca oraz od 2 do 11 grudnia.

Grab dba o swój wygląd zewnętrzny. Pilnuje diety i dużo ćwiczy, aby stale być w dobrej kondycji fizycznej. Jest zdolny, jednak ma problem z podejmowaniem decyzji i ryzyka. Potrzebuje kogoś kto będzie mu doradzał w kwestiach zawodowych. Uczuciowy i uczciwy, co czyni go dobrym kandydatem na partnera.

Horoskop celtycki: figowiec

Od 14 do 23 czerwca oraz od 12 do 21 grudnia

Osoby, które urodziły się w tych dniach cechuje duża wrażliwość i spontaniczność. Lubią one obcować z naturą i od czasu do czasu poleniuchować. Mimo, że muszą ze sobą walczyć to są tego świadome i udaje im się zająć też pracą. Potrzebują czasami ponarzekać, ale to ma na nich pozytywny wpływ i daje im napęd do działania. Figowce nie są wierne, jednak bardzo opiekuńcze.

Horoskop celtycki: jaśminowiec

Od 1 do 14 maja oraz od 5 do 11 listopada.

Nie jest to kreatywny typ osoby, natomiast ze swoich obowiązków wywiązuje się bez zarzutu. Lubi towarzystwo i bardzo szybko zaczyna ufać ludziom, co później powoduje duże rozczarowania. Jest trudnym partnerem. Jeżeli raz się zawiedzie później zamyka się w sobie.

Horoskop celtycki: kasztanowiec

Od 15 do 24 maja oraz od 12 do 21 listopada.

Cechuję go poczucie sprawiedliwości oraz duża wszechstronność. Mówi co mu ślina na język przyniesie, przez co często zraża do siebie ludzi. Lubi pochwały i one bardzo go motywują. Natomiast krytyka i nieprzychylne opinie potrafią mocno go zniechęcić.

Horoskop celtycki: jesion

Od 25 maja do 3 czerwca oraz od 22 listopada do 1 grudnia.

Jesion jest bystry i wytrwały. Stawia sobie cel i mimo, że często jest on bardzo ambitny dąży do niego nieustannie. Opiekun i oparcie rodziny. Przy nim można czuć się bezpiecznie, dlatego nie ma problemu z utrzymywaniem długich związków.

Horoskop celtycki: brzoza

Od 24 czerwca do dnia przesilenia letniego.

Dusza artystki, którą cechuje duża wrażliwości. Pozornie słaba psychicznie, jednak faktycznie gotowa znieść wiele. Domatorka kochająca rodzinne ciepło. Ustępliwa, dobrze znająca sztukę kompromisu. Tolerancyjna i bardzo ciepła w kontaktach międzyludzkich.

Horoskop celtycki: oliwka

Od 23 września do jesiennego zrównania dnia i nocy.

Oaza spokoju i cierpliwości. Nie podejmuje pochopnych decyzji i zawsze wie jak się zachować. Potrafi rozmawiać z ludźmi, a duża empatia pozwala jej zrozumieć problemy innych i im w nich pomóc. Bezinteresowna i pomocna to coś co sprawia, że otacza się dobrymi ludźmi.

Horoskop celtycki: buk

Od 22 grudnia do dnia zimowego przesilenia.

Lubi być niezależny. Jest typem materialisty, jednak potrafi zadbać o najbliższych. Dąży do życia w luksusie i porządku. Dba o swój wygląd i zdrowie. Jest systematyczny i poukładany. W trudnych sytuacjach zachowuje chłodną głowę i podejmuje dobre decyzje. Idealnie sprawdza się na kierowniczych stanowiskach.