Czy Waga i Bliźnięta do siebie pasują?

Zacznijmy od krótkiego opisu każdego ze znaków. Żywiołem zodiakalnych Bliźniąt jest powietrze, a ich patronem, Merkury. To planeta, która odpowiada za komunikację, relacje międzyludzkie, dyskursy i wiedzę. Osoby urodzone w znaku Bliźniąt są ciekawe świata, pomysłowe i pewne siebie. Mają luźne podejście do życia, odznaczają się wysoką inteligencją.

Tak samo jak w przypadku Bliźniąt, żywiołem zodiakalnej Wagi jest powietrze. Ciałem niebieskim, które patronuje osobom urodzonym w tym znaku, Wenus. To planeta miłości, piękna i rozkoszy. Wagi mają w sobie niezwykle dużo wrodzonego wdzięku. Są charyzmatyczne, kreatywne i komunikatywne, odznaczają się dużym sprytem i niezwykłym poczuciem humoru.

Czy dwa powietrzne znaki są w stanie utrzymać trwałą i szczęśliwą relację? Z astrologicznego punktu widzenia, najlepsze połączenie tworzą żywioły o podobnej energii, między innymi:

  • ziemia i woda (na przykład byk i rak, ryby i byk),
  • woda i woda (na przykład ryby i skorpion, rak i ryby),
  • ogień i powietrze (na przykład lew i wodnik, baran i wodnik),
  • powietrze i powietrze (na przykład wodnik i waga, waga i bliźnięta).

Jak widać, Waga i Bliźnięta wpisują się w ten schemat, a horoskop partnerski przepowiada im owocny i udany związek. Musimy jednak pamiętać, że w naszym kosmogramie urodzeniowym znajdziemy o wiele większą ilość znaków, niż nasz zodiak słoneczny. Aby lepiej sprawdzić dopasowanie partnerskie, należy porównać też inne gwiazdozbiory przypisane obu kochankom, na przykład te umiejscowione w Księżycu, Wenus czy Marsie.

Waga i Bliźnięta – dopasowanie

Zanim przejdziemy do horoskopu partnerskiego, sprawdźmy, w jaki sposób każdy z powietrznych znaków podchodzi do tematu miłości i relacji. Jakim partnerem jest zodiakalna Waga? Czego w związku szukają Bliźnięta?

Jakim partnerem jest Waga?

Zodiakalne Wagi uwielbiają być zakochane. Miłość jest dla nich jedną z najważniejszych wartości w życiu. Często jednak kojarzą ją przede wszystkim z ekscytacją i dreszczykiem emocji, które zazwyczaj odczuwamy na samym początku relacji. Wagi uwielbiają flirtować, przychodzi im to tak łatwo, jak prowadzenie zwykłej konwersacji ze znajomym. Często rozmawiają z wieloma potencjalnymi partnerami na raz, jednak kiedy już się zauroczą, kompletnie tracą głowę dla swojego kochanka.

Niestety, wraz z rozwojem relacji, ogromna fascynacja drugą osobą zaczyna mijać. Często zdarza się, że znudzona stabilną relacją Waga, kwestionuje swoje uczucia, i zastanawia się, czy związek zbytnio jej nie ogranicza. Silne niezdecydowanie to jedna z cech najczęściej przypisywanych zodiakalnym Wagom. Przekłada się to też na relacje międzyludzkie. Osoby urodzone w tym znaku z jednej strony pragną wielkiej miłości, a z drugiej marzą o wolności i niezależności. Jeśli poczują się znudzone czy osaczone, szybko zaczną szukać wrażeń poza związkiem.

Zobacz także:

Jakim partnerem są Bliźnięta?

Bliźnięta od najmłodszych lat marzą o wielkiej miłości. Osoby urodzone w tym znaku nie znoszą samotności, a znalezienie drugiej połówki, z którą będą iść przez życie, jest dla nich kluczem do szczęścia i spełnienia. Ciągła pogoń za idealnym partnerem może sprawić, że zodiakalne Bliźniaki będą spotykać się z dużą ilością osób, często nawet kilkoma na raz. To właśnie z tego powodu często są postrzegane jako niestałe w uczuciach. Nic bardziej mylnego.

Kiedy Bliźniak trafi na odpowiednią osobę, zakocha się w niej bez pamięci. Stworzenie głębokiej więzi emocjonalnej, jak i związku opartego na filarach wzajemnego zaufania i wsparcia, są celem, dla którego będzie w stanie niezwykle dużo poświęcić. W stałym związku Bliźnięta są oddane i lojalne, ale nie ograniczają w żaden sposób wolności partnera. Cenią sobie personalną przestrzeń i niezależność, dlatego nie chcą traktować w osaczający sposób drugiej osoby. W relacji bardzo ważny jest dla nich balans.

Waga i Bliźnięta jako para

Waga i Bliźnięta to para, która zakocha się w sobie od pierwszego wejrzenia. Oba te znaki są niezwykle inteligentne, zabawne i towarzyskie, a na dodatek nieziemsko dobre we flirtowaniu. Zderzenie dwóch osób o tego typu cechach sprawi, że już przy pierwszym spotkaniu zapłonie między nimi ogień. Nic dziwnego, że prawdopodobnie szybko wylądują razem w łóżku, a zbliżenie fizyczne tylko utwierdzi kochanków w przekonaniu, że są swoimi bratnimi duszami.

W związku, Bliźnięta i Wagi będą spędzać długie godziny na ciekawych rozmowach, szalonych wyprawach, oraz niekończących się imprezach. Jako znaki żywiołu powietrza, nie będą chciały ograniczać swojej wolności, a podjęcie decyzji o wyłączności może zająć im trochę czasu. Na “zamknięcie” związku będzie naciskać przede wszystkim zodiakalna Waga. Osoby urodzone pod tym gwiazdozbiorem mają skłonność do zazdrości, nie będą czuły się komfortowo z wizją dzielenia się swoim partnerem z innymi osobami. Na szczęście, kiedy Bliźniak poczuje, że udało mu się znaleźć drugą połówkę, bez problemu zrezygnuje z niewinnych flirtów, na rzecz budowania stabilnej i trwałej relacji.

Problemy, na które może natrafić ta zodiakalna para, wynikają z niektórych cech osobowości kochanków. Wyluzowany Bliźniak ma w sobie niezwykle dużo dystansu, bardzo trudno jest go urazić. Często wydaje mu się, że inne osoby są zbudowane z tej samej gliny, i mówi odrobinę zbyt dużo. Niestety, na głębokim poziomie emocjonalnym, Wagi są bardzo wrażliwe, szczególnie, jeśli chodzi o nie same. W momencie, kiedy poczują się dotknięte lub urażone, mogą zacząć się wycofywać. Ich obrażalska natura może wytworzyć dystans między partnerami. Na szczęście wystarczy szczera rozmowa, aby ich związek wrócił na odpowiednie tory. 

Horoskop partnerski - Waga i Bliźnięta

Astrologia zwiastuje Wagom i Bliźniętom trwały, ciekawy i pełny wrażeń związek. To jedno z najlepszych połączeń w całym zodiaku. Oba znaki są powiązane z żywiołem powietrza, dzięki czemu mają podobną wizję świata i podejście do miłości. Bardzo łatwo będzie im określić wspólne cele na przyszłość, które pozwolą na budowanie długotrwałej i szczęśliwej relacji. 

Wadze patronuje emocjonalna i romantyczna Wenus, a Bliźniętom komunikatywny i uduchowiony Merkury. Dzięki temu osoby urodzone w tych znakach wytworzą między sobą głęboką, uczuciową więź, która sprawi, że będą czuć się w relacji bezpiecznie, pomimo dawania sobie sporej ilości przestrzeni.

Waga i Bliźnięta w związku - mocne i słabe strony

Mimo tego, że Wagi i Bliźnięta to połączenie jak z bajki, nawet w tak dobrze dobranej relacji czasem dochodzi do kłótni i nieporozumień. Jakie są najmocniejsze i najsłabsze strony tego zodiakalnego dopasowania?

Mocne strony związku Wagi i Bliźniąt to przede wszystkim:

  1. Perfekcyjna komunikacja. Otwartość i żywiołowość zodiakalnych Wag i Bliźniąt sprawi, że od początku łatwo będzie im się dogadać. Oba te znaki łączą podobne zainteresowania, dzięki czemu nigdy nie zabraknie im tematów do rozmów.
  2. Podobne poglądy na świat. Żywiołem obu znaków jest powietrze, dzięki czemu mają zbieżną percepcję rzeczywistości oraz wizję miłości i związków. Wagi i Bliźnięta nie będą miały problemu z ustaleniem wspólnych planów na przyszłość, odpowiadających obu partnerom.
  3. Dopasowanie w sprawach łóżkowych. Bliźnięta i Wagi świetnie dogadają się w tematach związanych z seksem. W ich związku nie będzie miejsca na nudę, a wzajemna chemia sprawi, że podczas zbliżeń kochanków będą sypać się iskry.

Zagrożenia, na które może natrafić związek Bliźniąt i Wagi to między innymi:

  1. Upartość Bliźniąt. Młodszy znak powietrzny zazwyczaj nie potrafi odpuścić, co może przerodzić się w zgrzyty i konflikty w relacji. Niestety, nie pomoże też obrażalska postawa Wagi, która często zaczyna się wycofywać, jeśli poczuje, że jej duma została urażona.
  2. Strach przed oceną Wagi. Cyniczny i ironiczny Bliźniak nie zawsze będzie w stanie zrozumieć egocentryczną stronę swojej zodiakalnej partnerki, która bardzo mocno bierze do siebie opinie innych ludzi. Kiedy Waga poczuje się niedoceniona, ośmieszona lub urażona, nawet podczas niewinnych żartów czy niewielkiej sprzeczki, obrazi się na swojego kochanka, i będzie wymagała dodatkowej porcji uwagi. Luzackie podejście Bliźniaka sprawi, że nie będzie w stanie zaangażować się na poziomie emocjonalnym w całą sytuację, i zamiast przeprosić, zamiecie ją pod dywan. To nie spodoba się Wadze, która może zacząć dystansować się od partnera, dopóki nie poczuje się pewniej.

Waga i Bliźnięta w łóżku

W sprawach związanych z seksem, zodiakalne Wagi i Bliźnięta dogadają się jak mało kto. Osoby urodzone w tych znakach nie będą miały problemu ze szczerymi rozmowami na temat swoich potrzeb i fantazji. W ich życiu erotycznym nie będzie miejsca na nudę, zbliżenia powietrznych partnerów będą przepełnione eksperymentami i dobrą zabawą. Wyluzowane podejście Bliźniąt doda Wadze kurażu, i niezwykle pozytywnie wpłynie na jej poczucie własnej wartości. Dzięki niezwykle dobrej komunikacji, kochankowie będą krok po kroku odkrywać swoje najskrytsze erotyczne potrzeby, i czerpać z seksu całe morza rozkoszy.