Większość z nas pije (przynajmniej) jedną kawę dziennie. Należysz do tego grona? Świetnie się składa. Bo z okazji Dnia Kawy, który obchodzimy 29 września, mamy dla ciebie… horoskop kawowy. Dzięki niemu dowiesz się, czy kawa, którą parzysz we własnym domu i pijesz na dobry początek dnia albo ta, którą zamawiasz w ulubionej kawiarni, pasuje do twojego znaku zodiaku. Jak się okazuje, nasze kawowe wybory mają ogromny związek z horoskopem. W dużej mierze odzwierciedlają naszą osobowość. Właśnie dlatego Skorpiony, które uwielbiają, gdy dużo się dzieje, żyją w biegu i nie chcą spoczywać na laurach, najchętniej piją espresso. I to podwójne. Więcej na temat tego, a także pozostałych znaków zodiaku i ich wyborów kawowych możesz przeczytać poniżej. 

Baran (21 marca – 19 kwietnia): Espresso 

Osoby spod znaku Barana uwielbiają przygody, są odważne i mają mnóstwo energii. Uprawiają dużo sportu i codziennie stawiają sobie nowe wyzwania. Właśnie dlatego ich ulubioną kawą jest espresso (najlepiej podwójne). Najchętniej rozpoczynają bowiem dzień zastrzykiem dodatkowej energii, aby mieć siłę na wyznaczanie, a następnie na realizację swoich celów.

Byk (20 kwietnia – 20 maja): Cappuccino

Zodiakalne Byki stąpają twardo po ziemi, są z natury spokojnymi i zrównoważonymi osobami. Duża filiżanka cappuccino idealnie pasuje do ich osobowości. Pozwala im się zrelaksować, zatrzymać na chwilę i delektować pojedynczym espresso z mocno spienionym mlekiem. Co więcej, gęsta i kremowa pianka symbolizuje luksus, który - według gwiazd - osoby urodzone pod znakiem Byka po prostu uwielbiają.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca): Latte

Osoby, które urodziły się pod znakiem Bliźniąt, są bardzo towarzyskie i lubią długie rozmowy. A wiadomo, że najlepszą kompanką spotkań jest duża, a zarazem delikatna, wręcz komfortowa kawa. W związku z tym najlepsza dla zodiakalnych Bliźniąt będzie cafe latte. Jednocześnie warto zaznaczyć, że osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku często zmieniają zdanie, jak również swoje upodobania. Dlatego chętnie będą próbować kaw z sezonowej oferty ulubionej kawiarni, np. latte z syropem waniliowym albo dyniowym, które zasługuje na miano klasyka jesieni oraz zimy.

Rak (21 czerwca – 22 lipca): Mocca

Zodiakalne Raki to bardzo ciepłe, jak również dobre osoby. Co więcej, są romantykami czy romantyczkami. Właśnie dlatego niechętnie sięgają po mocne kawy. Do grona ich ulubieńców należy natomiast mocca, czyli kawa z mlekiem z dodatkiem czekolady. Subtelna, a jednocześnie niesamowicie aromatyczna.