Większość z nas pije jedną kawę dziennie. Należysz do tego grona? Świetnie się składa. Idąc do kawiarni, prawdopodobnie zamawiasz jeden – zawsze ten sam rodzaj kawy. Szybki przelew, flat white na mleku owsianym, a może wzmocnione latte z syropem karmelowym? O gustach się nie dyskutuje. Ale zastanawiałaś się kiedyś, czy kawa, którą pijesz, pasuje do twojego znaku zodiaku? Okazuje się, że nasze wybory (również te kawowe) mają związek z horoskopem. Możesz wierzyć lub nie, ale często sięgamy po napój, który współgra z naszym charakterem. Przykład? Skorpiony nigdy nie spoczywają na laurach, żyją bardzo szybko i intensywnie. Właśnie dlatego wybiorą podwójne espresso, które dotrzyma im kroku. Więcej na ten temat przeczytacie poniżej.

Baran (21 marca – 19 kwietnia): Espresso 

Osoby spod znaku Barana uwielbiają przygody, są odważne i mają mnóstwo energii. Uprawiają dużo sportu i codziennie stawiają sobie nowe wyzwania, dlatego ich ulubioną kawą jest espresso (najlepiej podwójne). Rozpocząć dzień zastrzykiem dodatkowej energii, aby mieć siłę na osiąganie wyznaczonych sobie celów.

Byk (20 kwietnia – 20 maja): Cappuccino

Byki stąpają twardo po ziemi, są z natury spokojnymi i zrównoważonymi osobami. Duża filiżanka cappuccino idealnie pasuje do ich osobowości, ponieważ uwielbiają luksus, który w tym wypadku symbolizuje gęsta, kremowa pianka.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca): Latte

Osoby spod znaku bliźniąt są bardzo towarzyskie i lubią długie rozmowy. Jednocześnie są też niezdecydowane, dlatego ich upodobania, także względem kawy, często się zmieniają. Jednak pod względem ich temperamentu najlepiej pasuje latte, czyli szot espresso z dużą ilością spienionego mleka.

Rak (21 czerwca – 22 lipca): Mocca

Raki to bardzo wrażliwe i delikatne osoby. Są też romantykami, a zamiast mocnej kawy, wolą subtelną mokkę - kawę z mlekiem z dodatkiem czekolady.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia): Flat white

Lwy, podobnie do Baranów, są odważne i niezywkle ambitne. Osoby spod tego znaku są zdeterminowane, aby osiągnąć założone cele, ale ciężko je usatysfakcjonować, ponieważ oczekują od innych takiego zaangażowania, które dają od siebie.

Panna (23 sierpnia – 22 września): Kawa organiczna

Dla zorganizowanych i wybrednych osób spod znaku Panny kawa musi być najwyższej jakości. Bardzo często więc ich wybór pada na ekologiczne ziarna.

Waga (23 września – 22 października): Klasyczna kawa z mlekiem

Dla dobrodusznych i ciepłych osób spod znaku Wagi najlepszym wyborem jest kawa z mlekiem. Wagi dążą w życiu do równowagi i harmonii, co symbolizuje idealne wyważenie smaków Café au lait.

Skorpion (23 października – 21 listopada): Espresso doppio

Skorpiony lubią żyć intensywnie, co odzwierciedla podwójne espresso. Głęboki i zmysłowy, gorzki smak mocnej kawy uosabia naturę skorpionów.

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia): Mrożona kawa

Są ciągle w ruchu i wciąż potrzebują stymulujących doznać, dlatego bardzo często Strzelce wybierają mrożoną kawę, zazwyczaj latte lub macchiato. 

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia): Espresso przy barze

Osoby spod znaku Koziorożca są praktyczne i bardzo dobrze zorganizowane, cenią sobie te cechy również u innych. Dlatego zazwyczaj sięgają po szybkie espresso, które błyskawicznie doda im energii na cały dzień. 

Księżycowy kalendarz urody – pic na wodę, czy coś w tym jest? ( i czym do cholery jest w takim razie antropozofia?!) >>>

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego): Cold Brew 

Kawa „parzona" na zimno niedawno stała się hitem i od razu zdobyła serce Wodników, którzy lubią niekonwencjonalne rozwiązania. Osoby spod znaku Wodnika są wizjonerami, lubiącymi odkrywać nowe rzeczy.

Ryby (19 lutego – 20 marca): Espresso Affogato

Lubią łagodne i słodkie smaki, dlatego częściej niż na kawę decydują się na desery kawowe. Ulubioną wariacją Ryb jest Espresso Affogato, czyli lody waniliowe z szotem mocnego espresso!