Większość z nas pije (przynajmniej) jedną kawę dziennie. Należysz do tego grona? Świetnie się składa. Bo z okazji Dnia Kawy, który obchodzimy 29 września, mamy dla ciebie… horoskop kawowy. Dzięki niemu dowiesz się, czy kawa, którą parzysz we własnym domu i pijesz na dobry początek dnia albo ta, którą zamawiasz w ulubionej kawiarni, pasuje do twojego znaku zodiaku. Jak się okazuje, nasze kawowe wybory mają ogromny związek z horoskopem. W dużej mierze odzwierciedlają naszą osobowość. Właśnie dlatego Skorpiony, które uwielbiają, gdy dużo się dzieje, żyją w biegu i nie chcą spoczywać na laurach, najchętniej piją espresso. I to podwójne. Więcej na temat tego, a także pozostałych znaków zodiaku i ich wyborów kawowych możesz przeczytać poniżej. 

Baran (21 marca – 19 kwietnia): Espresso 

Osoby spod znaku Barana uwielbiają przygody, są odważne i mają mnóstwo energii. Uprawiają dużo sportu i codziennie stawiają sobie nowe wyzwania. Właśnie dlatego ich ulubioną kawą jest espresso (najlepiej podwójne). Najchętniej rozpoczynają bowiem dzień zastrzykiem dodatkowej energii, aby mieć siłę na wyznaczanie, a następnie na realizację swoich celów.

Byk (20 kwietnia – 20 maja): Cappuccino

Zodiakalne Byki stąpają twardo po ziemi, są z natury spokojnymi i zrównoważonymi osobami. Duża filiżanka cappuccino idealnie pasuje do ich osobowości. Pozwala im się zrelaksować, zatrzymać na chwilę i delektować pojedynczym espresso z mocno spienionym mlekiem. Co więcej, gęsta i kremowa pianka symbolizuje luksus, który - według gwiazd - osoby urodzone pod znakiem Byka po prostu uwielbiają.

Bliźnięta (21 maja – 20 czerwca): Latte

Osoby, które urodziły się pod znakiem Bliźniąt, są bardzo towarzyskie i lubią długie rozmowy. A wiadomo, że najlepszą kompanką spotkań jest duża, a zarazem delikatna, wręcz komfortowa kawa. W związku z tym najlepsza dla zodiakalnych Bliźniąt będzie cafe latte. Jednocześnie warto zaznaczyć, że osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku często zmieniają zdanie, jak również swoje upodobania. Dlatego chętnie będą próbować kaw z sezonowej oferty ulubionej kawiarni, np. latte z syropem waniliowym albo dyniowym, które zasługuje na miano klasyka jesieni oraz zimy.

Rak (21 czerwca – 22 lipca): Mocca

Zodiakalne Raki to bardzo ciepłe, jak również dobre osoby. Co więcej, są romantykami czy romantyczkami. Właśnie dlatego niechętnie sięgają po mocne kawy. Do grona ich ulubieńców należy natomiast mocca, czyli kawa z mlekiem z dodatkiem czekolady. Subtelna, a jednocześnie niesamowicie aromatyczna.

Lew (23 lipca – 22 sierpnia): Flat white

Podobnie jak wspomniane już zodiakalne Barany, osoby, które urodziły się pod znakiem Lwa, są odważne i niesamowicie ambitne. Do tego zdeterminowane. Ciężko pracują, by osiągnąć wyznaczone sobie cele. Wymagają wiele od siebie, jak również od innych. Dlatego ciężko je czymś zadowolić.Gwiazdy nie mają natomiast wątpliwości, że ich oczekiwania spełni flat white. Czyli podwójne espresso z delikatnie spienionym mlekiem. 

Panna (23 sierpnia – 22 września): Kawa alternatywna

Osoby urodzone pod znakiem Panny to perfekcjoniści oraz perfekcjonistki. Chcą, aby wszystko było idealne i poukładane. Dlatego najlepsza kawa dla nich to kawa parzona jedną z metod alternatywnych. Drip (v60), aeopress, chemex… Przygotowana z niesamowitą starannością. Do tego z ziaren z certyfikowanych upraw. 

Zobacz także:

 

Waga (23 września – 22 października): Klasyczna kawa z mlekiem

Dla dobrodusznych i ciepłych osób spod znaku Wagi najlepszym wyborem jest klasyczna kawa z mlekiem. Dążą one bowiem do równowagi i harmonii w życiu. A symbolizuje to właśnie idealne wyważenie smaków w Café au lait. Możecie ją przygotować nawet we własnym domu.

Skorpion (23 października – 21 listopada): Espresso doppio

Jak wspominałyśmy / wspominaliśmy, zodiakalne Skorpiony lubią żyć intensywnie, co odzwierciedla podwójne espresso. Głęboki i zmysłowy, delikatnie gorzki smak mocnej kawy uosabia naturę osób urodzonych między 23 października a 21 listopada. 

Strzelec (22 listopada – 21 grudnia): Mrożona kawa

Zodiakalne Strzelce? Są ciągle w ruchu i wciąż potrzebują stymulujących doznać. Właśnie dlatego osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku najchętniej wybierają kawę mrożoną, zazwyczaj latte lub macchiato. Może być z dodatkiem syropu w ulubionym smaku.

Koziorożec (22 grudnia – 19 stycznia): Espresso przy barze

Osoby spod znaku Koziorożca są praktyczne i bardzo dobrze zorganizowane, cenią sobie te cechy również u innych. Dlatego zazwyczaj sięgają po tak zwane espresso przy barze, które błyskawicznie doda im energii na cały dzień. 

Wodnik (20 stycznia – 18 lutego): Cold Brew 

Kawa „parzona" na zimno niedawno stała się hitem i od razu zdobyła serce Wodników, czyli osób, które lubią i niezwykle cenią sobie niekonwencjonalne rozwiązania. To wizjonerzy i wizjonerki, którzy i które chętnie próbują nowych rozwiązań, także jeśli chodzi o kawę. 

Ryby (19 lutego – 20 marca): Espresso Affogato

Jaka kawa pasuje do osób które urodziły się między 19 lutego a 20 marca? Zodiakalne Ryby, bo właśnie o nich mowa, lubią łagodne i słodkie smaki, dlatego częściej niż na kawę decydują się na desery kawowe. Ich ulubionym jest Espresso Affogato, czyli lody waniliowe z szotem mocnego espresso!