Pierwszym znaczącym zjawiskiem tego tygodnia będzie trygon Merkurego z Uranem 16 sierpnia 2022. Przyniesie nam wszystkim nowe pokłady kreatywności (i genialne pomysły!), a także niesłychaną umiejętność rozwiązywania zagadek logicznych oraz... problemów. Jeśli ktoś zwróci się więc do ciebie o poradę nie wahaj się, bo niewykluczone, że realnie będziesz mogła pomóc. Warto tego dnia umówić się na wieczór gier – będziesz bowiem szukać stymulacji mózgu i zechcesz użyć strategicznego myślenia. Ewentualnie warto spotkać się wtedy z osobami, które są gwarantem długich i pasjonujących rozmów.

Trygon Jowisza z Wenus w Baranie

18 sierpnia czeka nas za to najszczęśliwszy dzień dla miłości w tym miesiącu! Wszystko za sprawą trygonu Jowisza (planety szczęścia i optymizmu) w Baranie z romantyczną Wenus. To kosmiczne połączenie wróży powodzenie nie tylko w uczuciach, ale także w finansach. Będzie to czas pełen szczęśliwych i zaskakująco korzystnych zbiegów okoliczności. Warto wtedy puścić w świat intencję związaną z tymi dwoma obszarami. Wszechświat wesprze jej realizację.

Mars w Bliźniętach

Dwa dni później, 20 sierpnia 2022 miej oko na Marsa! Planeta akcji, odwagi i ambicji wejdzie w beztroskie Bliźnięta, gdzie przebywać będzie aż do 25 marca 2023, a więc zamiast typowych sześciu tygodni aż sześć miesięcy. To wielki dzień na niebie, ale także w naszych życiach!

W trakcie tego tranzytu słowa zyskają moc – pozytywną, ale też negatywną. Używaj ich rozważnie, bo możesz kogoś zranić. Szczególnie, że zostaniesz zachęcona do mówienia głośno, co masz na myśli. Oprócz tego odnajdziesz na nowo radość z długich konwersacji czy całonocnego wysyłania wiadomości.

Za sprawą Marsa w rozgadanych i towarzyskich Bliźniętach zdobędziesz się na odwagę, by zaprosić kogoś na randkę lub poprosić o podwyżkę. Korzystaj z tego! Możliwe, że w tym czasie po raz pierwszy powiesz bliskim, o czym naprawdę marzysz, nawet jeśli jest to totalnie abstrakcyjne na ten moment.

Mars rządzi sposobem, w jaki podążamy za swoimi pragnieniami. Dlatego dziś zbieramy wiedzę, zyskujemy nowe perspektywy po to, by móc sobie z łatwością radzić z problemami czy pewnymi niedogodnościami aż do marca 2023. Dlatego ucz się kompromisów, nie oceniaj innych pochopnie i słuchaj a nie tylko mów. Zwróć uwagę jakie kwestie i tematy aktualnie pojawiają się i pączkują w twoim życiu, bo niewykluczone, że będą ci towarzyszyć właśnie aż do przyszłej wiosny.

Póki co odczujesz jednak przypływ motywacji do działania, a nawet odrobinę entuzjazmu, co pozwoli ci szybciej i sprawniej rozprawić się z rzeczami, które zalegają na liście do zrobienia. Tak, nawet z tymi, które są na niej od wielu miesięcy!

Zobacz także:

Merkury w Pannie w opozycji do Plutona w Rybach

W ostatni dzień tygodnia (21 sierpnia 2022) Merkury w Pannie znajdzie się w opozycji do Plutona w Rybach. Po wcześniejszych falach miłosnych uniesień i optymizmu dla wszystkich znaków okaże się to bardzo wyczerpujący dzień. Poczujesz się jakby ktoś odłączył ci prąd, nie podejmuj więc wtedy żadnych ważnych decyzji, zmęczenie nie będzie im służyć. Odpocznij.