W weekend Taco Hemingway nagrał nowy numer i przelał 100 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem. Wiele osób zastanawiało się, o co chodzi z #Hot16Challenge2, czyli wyzwaniem, które stało się w ostatnich dniach viralem i podbiło YouTube. W akcji wzięli udział tacy artyści jak m.in. Taco Hemingway, schafter, Rosalie., Dawid Podsiadło, a nawet pisarz Jakub Żulczyk i wokalista disco polo, Norbi. Na czym polega jedna z najpopularniejszych akcji w ostatnich miesiącach? Sprawdźcie poniżej!

#Hot16Challenge2 – o co chodzi? 

Pomysłodawcą #Hot16Challenge2 jest raper i współzałożyciel agencji muzycznej SBM Label Solar, który zainicjował pierwszą edycję wyzwania kilka lat temu. Wówczas chodziło o to, kto nawinie lepszy tekst, składający się z 16 wersów, a następnie nominuje kolejnych artystów do podjęcia wyzwania, którzy mają 72 godziny na odpowiedź. Wzięli w nim udział m.in. Tede i Ten Typ Mes. W tym roku Solar powrócił z wyzwaniem, którego zasady się nie zmieniły, ale cel już tak. #Hot16Challenge2 ma charakter charytatywny, a celem jest aktywizacja artystów oraz ich fanów do pomocy i przekazania darowizny na zbiórkę, która wesprze walkę z koronawirusem. – W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna – Beef z koronawirusem #hot16challenge – organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy – napisał Solar pod swoim wideo na YouTube. Celem jest zebranie jak największej ilości pieniędzy, które zostaną przeznaczone na pomoc lekarzom i szpitalom. W wyzwaniu zapoczątkowanym przez środowisko hiphopowe wzięło udział wielu artystów, na czele z Taco Hemingwayem, duetem Taconafide, Matą, Bedoesem, schafterem, Vito z zespołu Bitamina, Rosalie. czy Pauliną Przybysz. Chociaż akcję zainicjowali raperzy, jej zasięg zwiększa się z dnia na dzień. Przybywa coraz więcej uczestników, którzy publikują swoją odpowiedź na wyzwanie i nominują kolejne osoby, które nie są związane bezpośrednio z hip-hopem lub w ogóle z przemysłem muzycznym (np. pisarz Jakub Żulczyk). Wczoraj swój #Hot16Challenge2 opublikował Dawid Podsiadło, nominowany przez Taconafide. Artysta co prawda nie rapował, ale zagrał na gitarze i zaśpiewał, czyli zrobił to, co – jak sam przyznał – umie najlepiej. Dawid nominował do podjęcia wyzwania m.in. Darię Zawiałow. W galerii powyżej znajdzie naszym zdaniem najlepsze #Hot16Challenge2 w wykonaniu m.in. Taco Hemingwaya, Taconafide, Dawida Podsiadły, schaftera i innych! A link do akcji oraz zbiórki znajdziecie tutaj >>>.

Taco Hemingway i Quebonafide z 50 milionami wyświetleń na YouTube! Która piosenka Taconafide jest najpopularniejsza? >>>