Hunter Schafer idzie jak burza. Aktorka znana z roli Jules Vaughn w bijącym rekordy popularności serialu „Euforia” wygrała niedawno casting do swojej pierwszej superprodukcji. 23-letnia Amerykanka wystąpi w wyczekiwanym prequelu „Igrzysk śmierci” – serii, która dekadę temu przyniosła międzynarodową sławę aktorce Jennifer Lawrence. Kogo jeszcze zobaczymy na ekranie? Producenci ujawnili kolejne – gorące – nazwisko.

Hunter Schafer w filmie „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”

Przypomnijmy, że nadchodzący film będzie adaptacją powieści Suzanne Collins pt. „Ballada ptaków i węży”, której akcja rozgrywa się 64 lata przed wydarzeniami opisanymi w pierwszej części „Igrzysk śmierci”. Książka ukazała się na rynku w maju 2020 roku (premiera polskiego tłumaczenia odbyła się miesiąc później) i praktycznie od razu zdecydowano o tym, że zostanie przeniesiona na srebrny ekran. Trudno się jednak temu dziwić. Wszystkie cztery filmy, które powstały na podstawie trylogii „Igrzyska śmierci” w sumie zarobiły do tej pory już blisko 3 miliardy dolarów.

Ujawniono, że Hunter Schafer wcieli się w postać Tigris, czyli kuzynki prezydenta Panem, Coriolanusa Snowa. Sprzedawczyni w małym sklepie z bielizną była niegdyś cenioną stylistką trybutów, ale została zwolniona przez Snowa za swój wygląd, będący efektem nieudanej operacji plastycznej. Z komentarzy pod postem na oficjalnym profilu filmu „Igrzyska śmierci” na Facebooku wynika, że miłośnicy przygodowej serii są bardzo zadowoleni z tego wyboru.

Wspaniały casting

Jest idealna do tej roli

Wygląda dokładnie tak, jak wyobrażałam sobie młodą Tigris

Hunter Schafer dołącza do obsady filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” / fot. Getty Images

Prequel „Igrzysk śmierci” – Jason Schwartzman dołącza do obsady

Producenci filmu zatytułowanego w oryginale „Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes” nie zwalniają tempa. Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu, że Hunter Schafer zagra Tigris, ujawnili kolejnego członka obsady. Wspomnianym aktorem jest Jason Schwartzman, znany m.in. z takich hitowych produkcji jak „Grand Budapest Hotel”, „Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom”, „Rushmore” „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” oraz serial „Fargo”.

42-letni Amerykanin otrzymał rolę Lucretiusa Flickermana, czyli gospodarza 10. Głodowych Igrzysk. Jeśli jego nazwisko brzmi dla was znajomo, to wiedzcie, że to nie przypadek. Jest on bowiem przodkiem znanego nam doskonale z „Igrzysk śmierci” Caesara Flickermana (w tej roli wystąpił Stanley Tucci).

Jason Schwartzman dołącza do obsady filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” / fot. Getty Images

Zobacz także:

Z dotychczasowych ogłoszeń dowiadujemy się, że poza Hunter Schafer i Jasonem Schwartzmanem w filmie wystąpią także: Tom Blyth („Billy the Kid”, „Pozłacany wiek”) jako młody prezydent Snow oraz dwie gwiazdy filmu „West Side Story” Stevena Spielberga – Rachel Zegler jako Lucy Gray Baird i Josh Andrés Rivera jako Sejanus Plinth.

„Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” – kiedy premiera?

Nie możecie się już doczekać tego emocjonującego seansu? My też! Niestety póki co musimy się uzbroić w cierpliwość. Prequel „Igrzysk śmierci” trafi do kin dopiero jesienią przyszłego roku. Dokładna data światowej premiery to 17.11.2023. Zobaczcie pierwszą oficjalną zapowiedź „Ballady ptaków i węży” poniżej.