Advertisement

Niezbędnik studenta w trakcie sesji – garść cennych wskazówek

Gdy zgromadzisz już wszystkie niezbędne do nauki materiały, notatki, podręczniki, zadbasz o wydajność swojego komputera, zatroszcz się o swoje otoczenie i organizację pracy, skorzystaj z kilku porad.

Oświetlenie, które nie męczy oczu

Jakość oświetlenia przy biurku jest bardzo niedocenianym czynnikiem wpływającym na efektywność nauki. Po pierwsze źródło światła powinno emitować przynajmniej 1000 lumenów, aby oczy zbyt szybko się nie męczyły. W przypadku wydajnego oświetlenia LED moc ma natomiast drugorzędne znaczenie. Warto postawić na światło o chłodnej barwie – organizm automatycznie kojarzy je ze światłem słonecznym, co pobudza umysł do działania i sprzyja lepszej koncentracji. 

Zwróć jeszcze uwagę na współczynnik oddawania barw CRI – wartości powyżej 80 Ra oznaczają wierne odwzorowanie kolorów, co może być niezwykle istotne w niektórych dziedzinach nauki. Pamiętaj również o tym, że optymalna odległość pomiędzy blatem a źródłem światła wynosi 35 cm.

Izolacja akustyczna od otoczenia

Jeśli nie mieszkasz samotnie, w nauce mogą przeszkadzać ci współlokatorzy, domownicy bądź hałasy dobiegające z zewnątrz. Istnieją dwie szkoły rozwiązywania tego problemu. Niektórzy lepiej przyswajają wiedzę przy relaksującej bądź pobudzającej muzyce – w takim przypadku postaw na dobrej jakości słuchawki. Jeśli natomiast preferujesz ciszę, pomocne mogą okazać się zatyczki do uszu – wciąż stosunkowo rzadko używane, a jakże funkcjonalne w swej prostocie.

Mały digital detox

Według niektórych badań ze swoich smartfonów korzystamy nawet 150 razy dziennie. W końcu to źródło komunikacji ze światem, sposób na załatwianie bieżących spraw i rozrywkę. Jednak w trakcie sesji warto nieco zmienić swoje nawyki. Co prawda trudno o pełny digital detox, gdy do nauki niezbędny jest laptop, ale w jej trakcie zaoszczędzisz sporo cennych godzin, jeśli odłożysz na bok smartfon, zapomnisz na chwilę o mediach społecznościowych, a nawet tymczasowo zrezygnujesz z subskrypcji serwisów VOD.

Lepsza organizacja czasu

Postaraj się rzetelnie zarządzać swoim czasem, zwłaszcza jeśli naukę dzielisz z pracą lub innymi obowiązkami. W tym smartfon będzie akurat pomocny – przydatne aplikacje w postaci planerów i kalendarzy pomogę ci stworzyć całościowy terminarz egzaminów wraz z czasem wyodrębnionym na przygotowanie się do nich. W ten sposób nie zapomnisz też o ewentualnych dodatkowych zajęciach na uczelni czy wizytach w bibliotece.

Zobacz także:

Optymalna wilgotność powietrza

Wilgotność powietrza – podobnie jak oświetlenie – jest równie często bagatelizowanym czynnikiem. Cierpisz na suchy kaszel i podrażnienie oczu, które nie pozwalają w pełni skupić się na nauce? Być może potrzebujesz nawilżacza powietrza. Optymalna dla człowieka wilgotność to wartości na poziomie 40–60%. Urządzenia tego typu są coraz tańsze. 

Najprostsze rozwiązanie to nawilżacz ultradźwiękowy, który ma jednak swoje wady, ponieważ rozbijając cząsteczki wody, rozbija również inne cząsteczki, które się w niej znajdują – a to przekłada się na zanieczyszczenia trafiające do twoich płuc. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie nawilżacz ewaporacyjny, którego działanie opiera się na naturalnym procesie parowania – kupując urządzenie przez internet, możesz znaleźć coś naprawdę niedrogiego.

Allegro Smart! Student – sposób na oszczędności

Kompletując wyposażenie na sesję, dużo czasu zaoszczędzisz, jeśli kupisz wszystkie niezbędne przedmioty w jednym miejscu – na Allegro. Duży wybór przedmiotów pozwoli ci zaoszczędzić również pieniądze, a będąc studentem, skorzystasz podwójnie. W jaki sposób?

Wypróbuj usługę Allegro Smart! Student. Zapewnia ona m.in. darmowe dostawy dokonanych przez ciebie zakupów do paczkomatu lub punktu odbioru. Aby rozpocząć korzystanie z tego przywileju, musisz jedynie zarejestrować się przy użyciu legitymacji studenckiej lub uczelnianego maila. Co ważne, usługa przez pierwsze pół roku jest całkowicie darmowa! Później, jeśli zdecydujesz się na jej kontynuowanie, płacisz jedynie 39 zł rocznie, a więc tylko 3,25 zł miesięcznie.

Naprawdę warto, bo korzyści nie kończą się jedynie na darmowych dostawach. W zamian otrzymujesz szereg przydatnych studentom benefitów, z których skorzystasz nie tylko w trakcie sesji, lecz także po jej zakończeniu! Przykłady?

  • Zniżki na bilety do Multikina, przejazdy FlixBusem, Free Now oraz hulajnogami Blinkee.city – w każdym miesiącu otrzymujesz nowy pakiet kuponów do wykorzystania.
  • Zniżki na e-booki i audiobooki w Legimi, kursy językowe ProfiLingua i szkolenia organizowane w ramach strefakursow.pl – ten benefit może przydać się również w trakcie sesji.
  • Darmowe 7 GB internetu mobilnego od T-mobile i Heyah – internetu nigdy za wiele!

Zarejestruj się do Allegro Smart! Student bez podpinania karty na darmowe pół roku, skorzystaj z licznych benefitów przydatnych studentom, a potem podejmij przemyślaną decyzję, czy to się opłaca!